Liga niemiecka - 11. kolejka 3. Ligi: SpVgg Unterhaching - FC Viktoria Köln 2-2 (1-2)

W meczu 11. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 22 listopada, drużyna SpVgg Uterhaching zremisowała z Viktorią Koeln 2-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na Alpenbauer Sportpark w Unterhaching.

M. Wunderlich 22'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół SpVgg Uterhaching wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartkę otrzymał Mike Wunderlich z Viktorii Koeln.

W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik SpVgg Uterhaching Paul Grauschopf. W 18. minucie kartką został ukarany Niclas Stierlin, piłkarz gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Viktorii Koeln, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie wynik na 0-2 podwyższył Mike Wunderlich.

Zawodnicy SpVgg Uterhaching szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Hasenhüttl. Asystę przy bramce zaliczył Christoph Greger.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Viktorii Koeln rozpoczął w zmienionym składzie, za Fabiana Holthausa wszedł Dominik Lanius. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Cueto z Viktorii Koeln, a w 49. minucie Roberta Müllera z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę SpVgg Uterhaching przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie Niclas Anspach wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Markus Schwabl.

W 64. minucie sędzia ukarał kartką Patricka Koronkiewicza, piłkarza Viktorii Koeln. W 67. minucie Jeremias Lorch został zmieniony przez Moritza Fritza. W 74. minucie w zespole SpVgg Uterhaching doszło do zmiany. Moritz Heinrich wszedł za Jannika Bandowskiego.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Bernard Kyere-Mensah z drużyny gości. Trener Viktorii Koeln postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Kevina Holzweilera i na pole gry wprowadził napastnika Alberta Bunjaku, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 90. minucie w jedenastce SpVgg Uterhaching doszło do zmiany. Felix Schröter wszedł za Patricka Hasenhüttla.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Patrick Koronkiewicz64′
49′ Robert Müller
Bernard Kyere-Mensah78′
Christoph Greger
Fabian Holthaus46′
Max Dombrowka
Simon Handle
 60′ Niclas Anspach
Jeremias Lorch67′
18′ Niclas Stierlin
Kevin Holzweiler78′
74′ Jannik Bandowski
Lucas Cueto47′
15′ (samob.) Paul Grauschopf
Kai Klefisch
 28′ 90′ Patrick Hasenhüttl
Moritz Fritz67′
74′ Moritz Heinrich
Michael Joseph Arantes Seaton
Boipelo Mashigo
Albert Bunjaku78′
90′ Felix Schröter
Enes Olgun Tubluk

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół SpVgg Uterhaching w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.