Liga niemiecka - 11. kolejka 3. Ligi: FC Ingolstadt 04 - 1. FC Magdeburg 1-0 (0-0)

22 listopada na Audi-Sportpark odbyło się starcie 11. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Ingolstadt i FC Magdeburg. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Ingolstadt 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Małachowskiego występującego w FC Magdeburg.

K. Burger 85' (samob.)

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jürgenowi Gjasuli z FC Magdeburg. Była to 22. minuta spotkania.

W 25. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jürgen Gjasula osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 22. minucie. W 35. minucie Dominik Franke zastąpił Filipa Bilbiję. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Korbiniana Burgera z FC Magdeburg, a w 59. minucie Bjørna Paulsena z drużyny przeciwnej. W 57. minucie w drużynie FC Magdeburg doszło do zmiany. Sirlord Conteh wszedł za Floriana Katha.

Trener FC Ingolstadt postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Ilmariego Niskanena i na pole gry wprowadził napastnika Dennisa-Yeraiego Eckerta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 70. minucie Luka Slišković został zmieniony przez Adriana Małachowskiego, co miało wzmocnić zespół FC Magdeburg. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bjørna Paulsena na Maximiliana Beistera w 84. minucie. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartką został ukarany Thomas Keller, zawodnik gospodarzy.

W 85. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Magdeburg Korbinian Burger. W 86. minucie w drużynie FC Magdeburg doszło do zmiany. Christian Beck wszedł za Andreasa Müllera.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał żółtą kartkę Dominikowi Ernstowi z zespołu gości.

Alexander Bittroff
59′ 84′ Bjørn Paulsen
Tobias Müller
Tobias Schröck
Korbinian Burger 85′ (samob.) 52′
35′ Dominik Franke
Raphael Sanchez Obermair
68′ Ilmari Niskanen
Florian Kath57′
77′ Thomas Leon Keller
Dominik Ernst90′
84′ Maximilian Beister
Henry Rorig
35′ Filip Bilbija
Sirlord Calvin Conteh57′
68′ Dennis-Yerai Eckert Ayensa
Adrian Małachowski70′
Jalen Hawkins
Julian Weigel
Fatih Kaya
Christian Beck86′

Drużyna FC Ingolstadt zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom FC Magdeburg, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.