Liga niemiecka - 11. kolejka 2. Bundesligi: SV Sandhausen - SV Wehen Wiesbaden 0-0

28 października na BWT-Stadionie am Hardtwald odbyło się spotkanie 11. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Sandhausen i SV Wehen. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 5 965 widzów.

11. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-10-28 20:30 | Stadion: BWT-Stadion am Hardtwald | Widzów: 5965 | Arbiter: L. Koslowski
SV Sandhausen
SV Wehen Wiesbaden
0
0

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sebastiana Mrowcę z SV Wehen, a w 43. minucie Ivana Paurevicia z drużyny przeciwnej.

Kibice SV Sandhausen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Philipa Türpitza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mario Engels. W 63. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ivan Paurević z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 43. minucie.

W 69. minucie Sebastian Mrowca został zastąpiony przez Jeremiasa Lorcha. W 73. minucie w zespole SV Sandhausen doszło do zmiany. Denis Linsmayer wszedł za Rúrika Gíslasona. Trener SV Wehen postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Tobiasa Schwede'a i na pole gry wprowadził napastnika Stefana Aignera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 85. minucie, w drużynie SV Wehen za Patersona Chata wszedł Törles Knöll, a w zespole SV Sandhausen Erik Zenga zmienił Marlona Freya. W szóstej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Niklas Dams, piłkarz gości.

Sascha Mockenhaupt
43′ 63′ Ivan Paurević
Michel Niemeyer
85′ Erik Zenga
Max Dittgen
56′ Mario Engels
Tobias Schwede80′
Kevin Behrens
Paterson Chato Nguendong85′
Julius Valentin Biada
Sebastian Mrowca25′ 69′
73′ Rúrik Gíslason
Benedikt Röcker
85′ Marlon Frey
Marvin Ajani
73′ Denis Linsmayer
Jeremias Lorch69′
Robin Scheu
Nicklas Shipnoski
Emanuel Taffertshofer
Stefan Aigner80′
56′ Philip Türpitz
Törles Knöll85′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom SV Sandhausen w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.