Liga niemiecka - 11. kolejka 2. Bundesligi: SV Darmstadt 1898 - FC Erzgebirge Aue 1-0 (0-0)

25 października na Merck-Stadionie am Böllenfalltor odbyło się starcie 11. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Darmstadt i Erzgebirge Aue. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SV Darmstadt 1-0. Na stadionie zasiadło 14 095 widzów.

11. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-10-25 18:30 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Widzów: 14095 | Arbiter: M. Gräfe
SV Darmstadt 1898
FC Erzgebirge Aue
1
0
D. Dumić 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka SV Darmstadt wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Patrick Herrmann z SV Darmstadt. Była to 33. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 64. minucie Mathias Honsak został zastąpiony przez Tima Skarkego. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Serdarowi Dursunowi z zespołu gospodarzy.

Trener SV Darmstadt postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Marvina Mehlema i na pole gry wprowadził napastnika Ericha Berkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener Erzgebirge Aue postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Philipp Zulechner, a murawę opuścił Pascal Testroet. W 83. minucie w zespole SV Darmstadt doszło do zmiany. Fabian Schnellhardt wszedł za Paik Seung-Ho.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Fabiana Hollanda, piłkarza gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu dla SV Darmstadt zdobył Dario Dumić w 87. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Tobias Kempe.

W 90. minucie kartkę dostał Tim Skarke, zawodnik SV Darmstadt.

Martin Männel
 87′ Dario Dumić
Sören Gonther
33′ Patrick Herrmann
Dennis Kempe
86′ Fabian Holland
Marko Mihojević
Immanuel Höhn
Tom Baumgart89′
64′ Mathias Honsak
Clemens Fandrich
Tobias Kempe
Jan Hochscheidt
77′ Marvin Mehlem
Philipp Riese
83′ Seung-Ho Paik
Calogero Rizzuto
Guðlaugur Victor Pálsson
Pascal Testroet80′
73′ Serdar Dursun
Nicolás Sessa
83′ Fabian Schnellhardt
John-Patrick Strauß
64′ 90′ Tim Skarke
Christoph Daferner88′
77′ Erich Berko
Florian Krüger89′
Ognjen Ožegović
Philipp Zulechner80′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Erzgebirge Aue żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.