Liga niemiecka - 11. kolejka 2. Bundesligi: SG Dynamo Drezno - DSC Arminia Bielefeld 0-1 (0-0)

26 października na DDV-Stadion w Dreznie odbył się pojedynek 11. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i Arminii Bielefeld. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Arminii Bielefeld 1-0. Na stadionie zasiadło 25 197 widzów.

11. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-10-26 13:00 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 25197 | Arbiter: F. Zwayer
SG Dynamo Drezno
DSC Arminia Bielefeld
0
1
A. Voglsammer 63'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Arminii Bielefeld wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Manuel Prietl z Arminii Bielefeld. Była to 45. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Dynama Drezno wyszła w zmienionym składzie, za Briana Tømminga wszedł Linus Wahlqvist. W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Patrickowi Ebertowi, piłkarzowi Dynama Drezno.

Jedyną bramkę meczu zdobył Andreas Voglsammer dla jedenastki Arminii Bielefeld. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Cédric Brunner.

W 67. minucie za Barişa Atika wszedł Matthäus Taferner. Chwilę później trener Arminii Bielefeld postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Tom Schütz, a murawę opuścił Reinhold Yabo. W następstwie utraty bramki trener Dynama Drezno postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Patricka Möschla i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Jeremejeffa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Cédric Brunner89′
46′ Brian Tømming Hamalainen
Florian Hartherz
67′ Bariş Atik
Joakim Nilsson
Dzenis Burnic
Amos Pieper90′
55′ Patrick Ebert
Marcel Hartel
90′ Marco Hartmann
Manuel Prietl45′
71′ Patrick Möschl
Philipp Mickel Klewin
46′ Linus Wahlqvist
Jóan Símun Edmundsson
67′ 86′ Matthäus Taferner
Tom Schütz69′
71′ Alexander Jeremejeff
Nils Seufert
Luka Štor
Cebio Soukou76′

Keanu Staude

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Dynama Drezno obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.