Liga niemiecka - 11. kolejka 2. Bundesligi: Karlsruher SC - Hannover 96 3-3 (1-2)

W starciu 11. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 26 października, drużyna Karlsruher SC zremisowała z Hannoverem 96 3-3 (1-2). Mecz na Wildparkstadion obejrzało 13 370 widzów.

11. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-10-26 13:00 | Stadion: Wildparkstadion | Widzów: 13370 | Arbiter: G. Winkmann
M. Ducksch 43'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Hannoveru 96 wygrała 16 razy i zanotowała osiem porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Hendrik Weydandt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hannoveru 96, zdobywając bramkę w szóstej minucie starcia. Asystę zanotował Cedric Teuchert.

Piłkarze Karlsruher SC nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Marvin Wanitzek.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Waldemarowi Antonowi z drużyny gości. Była to 36. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hannoveru 96 w 43. minucie spotkania, gdy Marvin Ducksch zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alexandra Groißa z Karlsruher SC, a w 65. minucie Josipa Eleza z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Alexander Groiß został zastąpiony przez Marvina Pouriégo.

W tej samej minucie w zespole Hannoveru 96 doszło do zmiany. Genki Haraguchi wszedł za Marca Stenderę. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Philippa Hofmanna z Karlsruher SC, a w 76. minucie Rona-Roberta Zielera z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie Daniel Gordon wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Marvin Wanitzek.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał żółtą kartką Marvina Wanitzka, piłkarza gospodarzy. W 86. minucie w zespole Hannoveru 96 doszło do zmiany. Marvin Bakalorz wszedł za Cedrica Teucherta. Kibice Hannoveru 96 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emila Hanssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Marvin Ducksch. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Hendrik Weydandt po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-3. Asystę przy golu zanotował Emil Hansson.

Minutę później w drużynie Karlsruher SC doszło do zmiany. Christoph Kobald wszedł za Choi Kyoung-Roka. W piątej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ron-Robert Zieler z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 76. minucie.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W piątej minucie doliczonego czasu meczu bramkę wyrównującą zdobył Daniel Gordon. Bramka padła po podaniu Manuela Stieflera.

Trener Karlsruher SC postanowił zagrać agresywniej. W ósmej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił obrońcę Marca Thiedego i na pole gry wprowadził napastnika Antona Finka, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-3.

Ron-Robert Zieler76′ 90′
 76′, 90′ Daniel Gordon
Miiko Albornoz
David Pisot
Waldemar Anton36′
Damian Roßbach
Josip Elez65′
90′ Marco Thiede
Marcel Franke
90′ Kyoung-Rok Choi
Julian Korb
47′ 70′ Alexander Groiß
Edgar Prib
Marc Lorenz
Marc Stendera70′
Manuel Stiefler
Marvin Ducksch  43′ (k.) 90′
 8′ (k.) 79′ Marvin Wanitzek
Hendrik Weydandt  6′, 90′
73′ Philipp Hofmann
Cedric Teuchert86′
Marius Gersbeck
Michael Esser
Dirk Carlson
Trevizan Martins Felipe
90′ Christoph Kobald
Florent Muslija
90′ Anton Fink

70′ Marvin Pourié

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Hannoveru 96 otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.