Liga niemiecka - 11. kolejka 2. Bundesligi: Hamburger SV - VfB Stuttgart 1893 6-2 (3-1)

W pojedynku 11. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 26 października, jedenastka HSV wysoko wygrała z VfB Stuttgart 6-2 (3-1). Mecz na Volksparkstadion w Hamburgu obejrzało 57 000 widzów.

11. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-10-26 13:00 | Stadion: Volksparkstadion | Widzów: 57000 | Arbiter: D. Aytekin
S. Wamangituka 63'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 107 spotkań drużyna HSV wygrała 46 razy i zanotowała 39 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HSV w 13. minucie spotkania, gdy Sonny Kittel zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół HSV, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Bakery Jatta.

Niedługo później Nicolás González wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfB Stuttgart, zdobywając bramkę w 33. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Marc Kempf.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Sonny Kittel po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-1. Asystę zaliczył Christoph Moritz.

Drugą połowę jedenastka VfB Stuttgart rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emiliana Insuę wszedł Gonzalo Castro. W 49. minucie kartkę dostał Marc Kempf, piłkarz VfB Stuttgart.

W 56. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik VfB Stuttgart Gonzalo Castro.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie bramkę dla piłkarzy gości zdobył Silla Wamangituka. Asystę przy golu zanotował Gonzalo Castro.

W 65. minucie Orel Mangala został zastąpiony przez Maria Gomeza. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom VfB Stuttgart: Philippowi Försterowi w 66. i Gonzalowi Castro w 67. minucie. W 73. minucie w drużynie HSV doszło do zmiany. Timo Letschert wszedł za Christopha Moritza.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Josie Karabouemu z HSV.

Zawodnicy HSV odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie trafił Martin Harnik.

Trener HSV wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Kinsombiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jeremy Dudziak. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie HSV doszło do zmiany. Lukas Hinterseer wszedł za Martina Harnika.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik na 6-2 podwyższył Adrian Fein. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się David Kinsombi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-2.

Gregor Kobel
74′ Josha Mamadou Karaboue Vagnoman
Maxime Awoudja
Tim Leibold
Emiliano Adrian Insua46′
Rick van Drongelen
Marc Oliver Kempf49′
 24′ Bakery Jatta
Pascal Stenzel
 13′ (k.), 36′ Sonny Kittel
Philipp Förster66′
77′ Jeremy Dudziak
Atakan Karazor
 90′ Adrian Fein
Phillipp Klement
Gideon Jung
Orel Mangala65′
73′ Christoph Moritz
Silas Wamangituka  63′
 76′ 81′ Martin Harnik
Nicolás Iván González  33′
Tom Mickel
Fabian Bredlow
Jonas David
Nathaniel Phillips
73′ Timo Letschert
Santiago Lionel Ascacíbar
Aaron Hunt
Gonzalo Castro Randon46′ 56′ (samob.) 67′
77′ David Kinsombi
Tanguy Coulibaly
Khaled Narey
Wataru Endo
Jairo Samperio
Mateo Klimowicz
81′ Lukas Hinterseer
Roberto Massimo
Bobby Shou Wood
Mario Gomez65′

Przewaga jedenastki VfB Stuttgart w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze HSV otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka HSV w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.