Liga niemiecka - 10. kolejka 3. Ligi: SV Wehen Wiesbaden - FSV Zwickau 3-1 (2-1)

14 listopada na BRITA-Arena w Wiesbaden odbyło się spotkanie 10. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami SV Wehen i FSV Zwickau. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SV Wehen 3-1.

D. Willms 16'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół SV Wehen wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy SV Wehen otworzyli wynik. W siódmej minucie Gianluca Korte dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka FSV Zwickau ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Paterson Chato. Przy zdobyciu bramki asystował Maurice Malone.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 16. minucie bramkę kontaktową zdobył Dustin Willms. Sytuację bramkową stworzył Morris Schröter.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juliusowi Reinhardtowi z jedenastki gości. Była to 31. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FSV Zwickau wyszła w zmienionym składzie, za Morrisa Schrötera wszedł Can Coskun. Po godzinie gry sędzia przyznał kartkę Dennisowi Kempemu z SV Wehen.

W 64. minucie Felix Wolfgang zastąpił Maximiliana Wolframa. W tej samej minucie Benedict Hollerbach został zmieniony przez Michaela Guthörla, co miało wzmocnić zespół SV Wehen. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juliusa Reinhardta na Mike'a Könneckego w 76. minucie. W 70. minucie arbiter pokazał kartkę Leonowi Jensenowi, zawodnikowi FSV Zwickau.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Wehen w 83. minucie spotkania, gdy Phillip Tietz strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SV Wehen: Tobiasowi Schwedemu w 87. i Michaelowi Guthörlowi w 90. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Davy Frick
62′ Dennis Kempe
Julius Reinhardt31′ 76′
Jakov Medić
Morris Schröter46′
64′ Benedict Hollerbach
Leon Jensen70′
 7′ 84′ Gianluca Korte
Marco Schikora
 15′ Paterson Chato Nguendong
Felix Werner Wolfgang Drinkuth64′
Maurice Maximilian Malone
Ronny König
 83′ (k.) 90′ Phillip Tietz
Bastian Strietzel
64′ 90′ Michael Boris Guthörl
Can Beklan Coskun46′
90′ Marc Lais
Mike Könnecke76′
84′ 87′ Tobias Schwede
Maximilian Wolfram64′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FSV Zwickau pokazał dwie.