Liga niemiecka - 10. kolejka 3. Ligi: SV Türkgücü-Ataspor München - MSV Duisburg 2-1 (0-0)

14 listopada na flyeralarm-Arena w Würzburg odbył się pojedynek 10. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami SV Türkgücü-Ataspor München i MSV Duisburg. Mecz zakończył się zwycięstwem SV Türkgücü-Ataspor München 2-1.

V. Vermeij 89'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nica Gorzla z SV Türkgücü-Ataspor München, a w 40. minucie Maximiliana Sauera z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół SV Türkgücü-Ataspor München wyszedł w zmienionym składzie, za Stefana Stangla wszedł Filip Kusič.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Türkgücü-Ataspor München w 48. minucie spotkania, gdy Petar Slišković zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sercan Sararer-Osuna.

W 55. minucie kartkę otrzymał Aaron Berzel z jedenastki SV Türkgücü-Ataspor München. Po chwili trener SV Türkgücü-Ataspor München postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Benedikta Kirscha wszedł Park Yi-Young, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce SV Türkgücü-Ataspor München utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce SV Türkgücü-Ataspor München udało się strzelić gola i wygrać.

Drużyna ”Zebr” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół SV Türkgücü-Ataspor München, strzelając kolejnego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Petar Slišković ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy bramce zaliczył Ünal Tosun.

W 67. minucie w drużynie ”Zebr” doszło do zmiany. Darius Ghindovean wszedł za Connora Krempickiego. W 72. minucie za Ahmeta Engina wszedł Orhan Ademi. W 77. minucie Moritz Stoppelkamp został zmieniony przez Juliana Hettwera, co miało wzmocnić zespół ”Zebr”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ünala Tosuna na Omara-Šarifa Sijaricia.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Darius Ghindovean, piłkarz MSV Duisburg. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Vincent Vermeij. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Wilsonowi Kamavuace z ”Zebr”.

Jedenastce MSV Duisburg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny SV Türkgücü-Ataspor München.

Tobias Fleckstein
55′ Aaron Berzel
Dominic Volkmer
46′ Stefan Stangl
Arne Sicker
62′ Benedikt Kirsch
Arnold Budimbu
8′ Nico Gorzel
Connor Krempicki67′
Philipp Erhardt
Wilson Kamavuaka90′
82′ Ünal Tosun
Moritz Stoppelkamp77′
Sercan Sararer-Osuna
Ahmet Emin Engin72′
 48′, 66′ Petar Slišković
Vincent Vermeij  89′ (k.)
Jordaine Jäger
Steven Deana
Thomas Haas
Niko Bretschneider
46′ Filip Kusič
Darius Dacian Ghindovean67′ 85′
62′ Yi-Young Park
David Tomić
82′ Omar-Šarif Sijarić
Orhan Ademi72′
Mounir Bouziane
Julian Hettwer77′
Daniele Gabriele
Sinan Karweina

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom SV Türkgücü-Ataspor München, a piłkarzom MSV Duisburg przyznał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.