Liga niemiecka - 10. kolejka 3. Ligi: FC Viktoria Köln - 1. FC Saarbrücken 0-2 (0-1)

13 listopada na Sportpark Höhenberg w Kolonii odbyło się spotkanie 10. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Viktorii Koeln i FC Saarbrücken. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Saarbrücken 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć André Deja występującego w Viktorii Koeln.

N. Shipnoski 47'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się czwarty i pierwszy zespół 3. Ligi.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Jacoba z FC Saarbrücken, a w dziewiątej minucie Alberta Bunjaku z drużyny przeciwnej.

W 24. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Viktorii Koeln Marcel Gottschling. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sebastian Mielitz osłabiając tym samym drużynę Viktorii Koeln.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Viktorii Koeln jak grom z jasnego nieba, trener w pierwszej minucie doliczonego czasu ściągnął z boiska napastnika Alberta Bunjaku, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Yannik Bangsow. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Saarbrücken.

Drugą połowę zespół Viktorii Koeln rozpoczął w zmienionym składzie, za Kevina Holzweilera wszedł Lucas Cueto.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie wynik ustalił Nicklas Shipnoski. Przy zdobyciu bramki pomagał Tobias Jänicke.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Marcel Gottschling z Viktorii Koeln. W 72. minucie za Timma Golleya wszedł Markus Mendler. W 76. minucie Timmy Thiele został zmieniony przez Michaela Arantesa, co miało wzmocnić drużynę Viktorii Koeln. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Jacoba na Lukasa Schleimera w 81. minucie oraz Nicklasa Shipnoskiego na Mariusa Köhla w tej samej minucie.

W 83. minucie żółtą kartkę dostał Lucas Cueto, piłkarz gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Bunjaku
42′ Sebastian Mielitz
Daniel Batz
24′ (samob.) 72′ Marcel Gottschling
Mario Müller
46′ Kevin Holzweiler
Nicklas Shipnoski  47′ 88′
76′ Timmy Thiele
Sebastian Jacob1′ 81′
9′ 45′ Albert Bunjaku
José Pierre Vunguidica
45′ Yannik Bangsow
Boné Uaferro
46′ 83′ Lucas Cueto
Markus Mendler72′
André Dej
Lukas Schleimer81′
76′ Michael Joseph Arantes Seaton
Marius Köhl88′

Zespół FC Saarbrücken był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy Viktorii Koeln dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.