Liga niemiecka - 10. kolejka 3. Ligi: 1. FC Kaiserslautern - 1. FC Magdeburg 1-1 (0-0)

14 listopada na Fritz-Walter-Stadion odbyło się starcie 10. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Kaiserslautern i FC Magdeburg. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Małachowskiego występującego w FC Magdeburg.

A. Müller 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna FC Kaiserslautern (”FCK”) wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”FCK” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marvin Pourié. W zdobyciu bramki pomógł Marlon Ritter.

W 55. minucie Luka Slišković został zmieniony przez Floriana Katha.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ jedenastka FC Magdeburg doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Andreas Müller. Asystę przy golu zaliczył Thore-Andreas Jacobsen.

Trener FC Magdeburg postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Andreasa Müllera i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Steiningera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. A kibice ”FCK” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hendricka Zucka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Daniel Hanslik. W 75. minucie Marlon Ritter został zmieniony przez Nicolása Sessę, a za Nicolása Sessę wszedł na boisko Lucas Röser, co miało wzmocnić jedenastkę FC Kaiserslautern. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Briana Koglina na Christiana Becka.

Jedyną kartkę w meczu dostał Kevin Kraus z FC Kaiserslautern. Była to 90. minuta meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Dominik Ernst
90′ Kevin Kraus
Andreas Müller  55′ 67′
67′ Daniel Patrick Hanslik
Adrian Małachowski
Kenny Prince Redondo
Thore-Andreas Jacobsen
Hikmet Çiftçi
Kai Brünker
75′ Marlon Ritter
Luka Slišković55′
 48′ Marvin Pourié
Florian Kath55′
75′ 83′ Nicolás Sessa
Julian Weigel
67′ Hendrick Zuck
Christian Beck78′
83′ Lucas Röser
Daniel Steininger67′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zespół FC Kaiserslautern zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Kaiserslautern przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.