Liga niemiecka - 10. kolejka 2. Bundesligi: VfB Stuttgart 1893 - Kieler SV Holstein 1900 0-1 (0-0)

20 października na Mercedes-Benz-Arena odbył się mecz 10. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfB Stuttgart i Kieler Holstein. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kieler Holstein 1-0. Na stadionie zasiadło 54 176 widzów.

10. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-10-20 13:30 | Stadion: Mercedes-Benz-Arena | Widzów: 54176 | Arbiter: B. Kempkes
VfB Stuttgart 1893
Kieler SV Holstein 1900
0
1
Lee Jae-Sung 55'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu VfB Stuttgart.

Już w pierwszych minutach zespół VfB Stuttgart próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Holgera Badstubera z VfB Stuttgart, a w 38. minucie Johannesa van den Bergha z drużyny przeciwnej.

W 53. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Holger Badstuber z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 30. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kieler Holstein w 55. minucie spotkania, gdy Lee Jae-Sung strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Johannes van den Bergh.

W 56. minucie za Roberta Massima wszedł Mario Gomez. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dominika Schmidta z Kieler Holstein, a w 73. minucie Santiago Ascacíbara z drużyny przeciwnej. Między 64. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy VfB Stuttgart: Gonzalo Castro, Silla Wamangituka, na ich miejsce weszli: Orel Mangala, Tanguy Coulibaly. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Makany Baku, Davida Atangi zajęli: David Atanga, Finn-Dominik Porath.

W 85. minucie w drużynie Kieler Holstein doszło do zmiany. Stefan Thesker wszedł za Janniego-Lucę Serrę.

Ioannis Gelios
30′ 53′ Holger Badstuber
Hauke Wahl
73′ Santiago Lionel Ascacíbar
Jae-Sung Lee  55′
64′ Gonzalo Castro Randon
Jonas Meffert
Philipp Förster
Alexander Mühling
56′ Roberto Massimo
Salih Özcan
Nicolás Iván González
Makana Rudi Baku65′
79′ Silas Wamangituka
Stefan Thesker85′
79′ Tanguy Coulibaly
Darko Todorović
Phillipp Klement
David Atanga65′ 80′
Mateo Klimowicz
Salim Khelifi
64′ Orel Mangala
Michael Eberwein
Hamadi Al Ghaddioui
Lion Lauberbach
56′ Mario Gomez
Finn-Dominik Porath80′

Przewaga zespołu VfB Stuttgart w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom VfB Stuttgart, a zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.