Liga niemiecka - 10. kolejka 2. Bundesligi: DSC Arminia Bielefeld - Hamburger SV 1-1 (0-1)

W meczu 10. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 21 października, jedenastka Arminii Bielefeld zremisowała z HSV 1-1 (0-1). Mecz na Schücoarena obejrzało 26 515 widzów.

10. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-10-21 20:30 | Stadion: SchücoArena | Widzów: 26515 | Arbiter: F. Willenborg
DSC Arminia Bielefeld
Hamburger SV
1
1
F. Klos 50'
L. Hinterseer 14'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna HSV wygrała aż 22 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HSV w 14. minucie spotkania, gdy Lukas Hinterseer zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HSV.

Na drugą połowę jedenastka Arminii Bielefeld wyszła w zmienionym składzie, za Jóana Edmundssona wszedł Reinhold Yabo.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie bramkę wyrównującą zdobył Fabian Klos. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Marcel Hartel.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Fabianowi Klosowi z drużyny gospodarzy. W 68. minucie w zespole Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Jonathan Clauss wszedł za Cebia Soukou. W 75. minucie za Martina Harnika wszedł Khaled Narey.

W samej końcówce spotkania kartkę dostał Cédric Brunner, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie trener Arminii Bielefeld postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tom Schütz, a murawę opuścił Marcel Hartel. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Daniel Heuer Fernandes
89′ Cédric Brunner
Rick van Drongelen
68′ Cebio Soukou
Sonny Kittel78′
46′ Jóan Símun Edmundsson
Jeremy Dudziak88′
89′ Marcel Hartel
Adrian Fein
Manuel Prietl
Bakery Jatta
 50′ 53′ Fabian Klos
Lukas Hinterseer  14′
Andreas Voglsammer
Martin Harnik75′
Philipp Mickel Klewin
Tom Mickel
68′ Jonathan Clauss
David Kinsombi78′
89′ Tom Schütz
Christoph Moritz
Nils Seufert
Khaled Narey75′
Keanu Staude
Jairo Samperio
46′ Reinhold Yabo
Bobby Shou Wood

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Arminii Bielefeld przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.