Liga niemiecka - 1. kolejka 3. ligi: TSV 1860 Monachium - SC Preußen 06 Münster 1-1 (0-1)

19 lipca na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbył się pojedynek 1. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami TSV Monachium i Preussen Muenster. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 15 000 widzów.

1. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-07-19 19:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Widzów: 15000 | Arbiter: H. Osmers
TSV 1860 Monachium
SC Preußen 06 Münster
1
1
P. Steinhart 51'
J. Schauerte 32'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dennisa Erdmanna z TSV Monachium, a w 16. minucie Nica Brandenburgera z drużyny przeciwnej.

Nagle zawodnicy Preussen Muenster nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Julian Schauerte.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Benjamina Kindsvatera z TSV Monachium, a w 45. minucie Niklasa Heidemanna z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Preussen Muenster.

Drugą połowę zespół TSV Monachium rozpoczął w zmienionym składzie, za Simona Seferingsa wszedł Dennis Dressel. W 51. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Phillipp Steinhart.

W 65. minucie Nico Brandenburger został zmieniony przez Kevina Piresa-Rodriguesa. Chwilę później trener Preussen Muenster postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Serefa Özcana. Na boisko wszedł Luca Schnellbacher, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie Marius Willsch został zmieniony przez Fabiana Greilingera, a za Efkana Bekiroglu wszedł na boisko Timo Gebhart, co miało wzmocnić drużynę TSV Monachium. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maurice'a Litkę na Rüfäta Dadaşova.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom TSV Monachium: Fabianowi Greilingerowi w 84. i Dennisowi Dresslowi w 88. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Maximilian Schulze Niehues
78′ Marius Willsch
Niklas Heidemann45′
3′ Dennis Erdmann
Ole Kittner
Herbert Paul
Julian Schauerte  32′
 51′ (k.) Phillipp Steinhart
Simon Scherder
Felix Weber
Nico Brandenburger16′ 65′
Daniel Wein
Lucas Cueto
39′ Benjamin Kindsvater
Fridolin Wagner
80′ Efkan Bekiroglu
Heinz Mörschel
46′ Simon Seferings
Jannik Borgmann
46′ 88′ Dennis Dressel
Okan Erdoğan
80′ Timo Gebhart
Uğur Oğulcan Tezel
78′ 84′ Fabian Greilinger
Kevin Pires-Rodrigues65′
Noel Niemann
Rüfät Dadaşov88′
Markus Ziereis
Luca Pascal Schnellbacher68′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Preussen Muenster, który potrzebował tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Preussen Muenster wręczył dwie.