Liga niemiecka - 1. kolejka 3. ligi: SV Waldhof Mannheim 07 - FC Viktoria Köln 2-2 (2-0)

W starciu 1. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 21 września, jedenastka Waldhofu zremisowała z Viktorią Koeln 2-2 (2-0). Mecz na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie obejrzało 2 752 widzów.

1. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-09-21 19:00 | Stadion: Carl-Benz-Stadion | Widzów: 2752 | Arbiter: P. Hanslbauer
M. Wunderlich 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Waldhofu wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Waldhofu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Arianit Ferati. Przy zdobyciu bramki pomógł Anton-Leander Donkor.

W 10. minucie sędzia pokazał kartkę Marcelowi Gottschlingowi z drużyny gości.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Waldhofu, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marcel Costly.

Od 22. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Viktorii Koeln wyszła w zmienionym składzie, za Moritza Fritza, Simona Handle'a weszli Timmy Thiele, Marcel Risse.

W 51. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Waldhofu Max Christiansen. W 57. minucie Marcel Gottschling zastąpił Patricka Koronkiewicza.

Między 64. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 78. minucie gola wyrównującego strzelił Mike Wunderlich.

W 81. minucie w zespole Waldhofu doszło do zmiany. Joseph Boyamba wszedł za Dominika Martinovicia. W następstwie utraty gola trener Waldhofu postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Arianita Feratiego i na pole gry wprowadził napastnika Andisa Shalę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Josepha Boyambę z Waldhofu, a w 90. minucie Seada Hajrovicia z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Maximilian Rossmann22′
51′ (samob.) Max Christiansen
Kai Klefisch
 20′ Marcel Costly
Mike Wunderlich  78′ 35′
 7′ 85′ Arianit Ferati
Lucas Cueto
Rafael Garcia Doblas
Moritz Fritz46′
76′ Hamza Saghiri
Marcel Gottschling10′ 57′
81′ Dominik Martinović
Marcel Risse46′
81′ 89′ Joseph Boyamba
Enes Olgun Tubluk
85′ Andis Shala
Timmy Thiele46′ 64′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Viktorii Koeln pokazał siedem.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Viktorii Koeln w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Viktorii Koeln zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie SV Wehen Wiesbaden. Natomiast w niedzielę SG Dynamo Drezno będzie rywalem zespołu Waldhofu w meczu, który odbędzie się w Dreznie.