Liga niemiecka - 1. kolejka 3. ligi: FC Ingolstadt 04 - KFC Uerdingen 05 2-1 (1-0)

W starciu 1. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 20 września, zespół FC Ingolstadt zwyciężył z KFC Uerdingen 05 2-1 (1-0). Mecz na Audi-Sportpark obejrzało 2 000 widzów.

M. Kiprit 68'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05: Adrianowi Grimaldiemu w 16. i Ginowi Fechnerowi w 23. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maximilian Beister wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Ingolstadt , zdobywając bramkę w 24. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Bjørn Paulsen.

W 29. minucie kartką został ukarany Tim Albutat, piłkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Ingolstadt.

Na drugą połowę zespół KFC Uerdingen 05 wyszedł w zmienionym składzie, za Alego Ibrahimaja wszedł Christian Kinsombi. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Caniggia Ginola z drużyny gospodarzy. Była to 49. minuta pojedynku.

W 60. minucie Marcel Gaus został zastąpiony przez Thomasa Kellera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Ingolstadt w 61. minucie spotkania, gdy Caniggia Ginola strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Dominik Franke.

W 63. minucie Fridolin Wagner został zmieniony przez Dave'a Gnaase'a, a za Tima Albutata wszedł na boisko Muhamed Kiprit, co miało wzmocnić jedenastkę KFC Uerdingen 05. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maximiliana Beistera na Patricka Susseka.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Muhamed Kiprit. Asystę przy golu zanotował Mike Feigenspan.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie FC Ingolstadt doszło do zmiany. Justin Butler wszedł za Stefana Kutschkego. Zespołowi KFC Uerdingen 05 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Ingolstadt.

Fridolin Wagner63′
 24′ 67′ Maximilian Beister
Tim Albutat29′ 63′
Robin Krauße
Gino Fechner23′
Filip Bilbija
Heinz Mörschel
60′ Marcel Gaus
Adriano Grimaldi16′
 61′ 49′ Caniggia Ginola Elva
Mike Feigenspan
82′ Stefan Kutschke
Ali Ibrahimaj46′
Robert Jendrusch
Hidde Jurjus
Nico Antonitsch
Edvinas Girdvainis
60′ Thomas Leon Keller
Leon Schneider
67′ Patrick Sussek
Dave Gnaase63′
82′ Justin Butler
Hans-Alexandre Anapak-Baka
Jalen Hawkins
Christian Kinsombi46′
Fatih Kaya
Muhamed Enes Kiprit63′  68′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom KFC Uerdingen 05 przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.