Liga niemiecka - 1. kolejka 3. ligi: FC Hansa Rostock - MSV Duisburg 3-1 (0-1)

19 września na Ostseestadion odbył się mecz 1. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Hansy Rostock i MSV Duisburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hansy Rostock 3-1. Na stadionie stawiło się 7 125 widzów.

L. Scepanik 32'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków zespół Hansy Rostock wygrał 12 razy i zanotował dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukasa Scepanika z MSV Duisburg (”Zebry”), a w 15. minucie Johna Verhoeka z drużyny przeciwnej.

W 32. minucie John Verhoek został zmieniony przez Pascala Breiera.

W tym czasie piłkarze MSV Duisburg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie bramkę zdobył Lukas Scepanik.

W 45. minucie sędzia ukarał kartką Pascala Breiera, zawodnika gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu MSV Duisburg.

Drugą połowę jedenastka Hansy Rostock rozpoczęła w zmienionym składzie, za Manuela Farronę, Maurice'a Litkę weszli Korbinian Vollmann, Nils Butzen. Także drużyna MSV Duisburg wyszła w zmienionym składzie, za Lukasa Scepanika wszedł David Tomić.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jan Löhmannsröben wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hansy Rostock, zdobywając bramkę w 56. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bentley Bahn.

W następstwie utraty bramki trener MSV Duisburg postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Mirnesa Pepicia i na pole gry wprowadził napastnika Sinana Karweinę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hansy Rostock w 65. minucie spotkania, gdy Pascal Breier strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Korbinian Vollmann.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce MSV Duisburg doszło do zmiany. Orhan Ademi wszedł za Connora Krempickiego.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Pascal Breier z Hansy Rostock. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Bentley Bahn.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Maximilian Sauer z zespołu gości. Była to 77. minuta pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Arne Sicker
46′ Manuel Farrona Pulido
Ahmet Emin Engin
46′ Maurice Jerome Litka
Wilson Kamavuaka
 56′ Jan Dominic Löhmannsröben
Connor Krempicki75′
Björn Rother
Mirnes Pepić60′
Lukas Scherff
Lukas Scepanik  32′ 10′ 46′
15′ 32′ John Verhoek
Vincent Vermeij
Ben Alexander Voll
Steven Deana
46′ Nils Butzen
Niko Bretschneider
Sven Sonnenberg
Tobias Fleckstein
Aaron Philipp Herzog
Maximilian Jansen
46′ Korbinian Vollmann
David Tomić46′
32′  65′, 75′ 45′ Pascal Breier
Orhan Ademi75′
Erik Engelhardt
Sinan Karweina60′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.