Liga niemiecka - 1. kolejka 3. ligi: 1. FC Kaiserslautern - SG Dynamo Drezno 0-1 (0-1)

18 września na Fritz-Walter-Stadion odbyło się starcie 1. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami FC Kaiserslautern i Dynama Drezno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dynama Drezno 1-0. Na stadionie zasiadło 4 150 widzów.

1. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-09-18 17:45 | Stadion: Fritz-Walter-Stadion | Widzów: 4150 | Arbiter: M. Thomsen
1. FC Kaiserslautern
SG Dynamo Drezno
0
1
S. Mai 17'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów zespół Dynama Drezno wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo aż 11 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paula Willa z Dynama Drezno, a w dziewiątej minucie Hendricka Zucka z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Sebastian Mai dla drużyny Dynama Drezno. Bramka padła w tej samej minucie. W 24. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Agyemangowi Diawusiemu z Dynama Drezno.

Paul Will z Dynama Drezno w 43. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w szóstej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dynama Drezno.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Janika Bachmanna, piłkarza gospodarzy. W 58. minucie Hendrick Zuck został zastąpiony przez Simona Skarlatidisa.

Trener FC Kaiserslautern postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Janika Bachmanna i na pole gry wprowadził napastnika Marlona Rittera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 71. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Panagiotisowi Vlachodimos, zawodnikowi Dynama Drezno. Chwilę później trener Dynama Drezno postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Agyemanga Diawusiego. Na boisko wszedł Ransford Königsdörffer, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka Weihraucha z Dynama Drezno, a w 86. minucie Jonasa Scholza z drużyny przeciwnej. W 82. minucie Christoph Daferner został zmieniony przez Lukę Štora, a za Patricka Weihraucha wszedł na boisko Marco Hartmann, co miało wzmocnić drużynę Dynama Drezno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tima Riedera na Jonasa Scholza. W drugiej połowie nie padły gole.

Tim Knipping
9′ 58′ Hendrick Zuck
Sebastian Mai  17′
56′ 65′ Janik Bachmann
Yannick Stark
Hikmet Çiftçi
Panagiotis Vlachodimos71′
86′ Tim Rieder
Marco Hartmann88′
86′ 86′ Jonas Scholz
Sascha Horvath
Anas Bakhat
Philipp Hosiner
Mohamed Morabet
Ransford-Yeboah Königsdörffer75′
58′ Simon Skarlatidis
Pascal Sohm
65′ Marlon Ritter
Luka Štor82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gości dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.