Liga niemiecka - 1. kolejka 2. Bundesligi: VfL Bochum 1848 - FC St. Pauli 2-2 (1-0)

W pojedynku 1. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 21 września, jedenastka VfL Bochum zremisowała z FC St. Pauli 2-2 (1-0). Mecz na Vonovia Ruhrstadion obejrzało 3 421 widzów.

1. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-09-21 20:30 | Stadion: Vonovia Ruhrstadion | Widzów: 3421 | Arbiter: R. Schröder
D. Kyereh 84',86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 mecze zespół FC St. Pauli wygrał 12 razy i zanotował siedem porażek oraz 15 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Sebastian Ohlsson, piłkarz gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Robert Zulj wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfL Bochum , zdobywając bramkę w 26. minucie pojedynku. W 44. minucie kartkę otrzymał Christopher Avevor z FC St. Pauli.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki VfL Bochum.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartką został ukarany Leart Paqarada, zawodnik FC St. Pauli. W 65. minucie Marvin Knoll został zmieniony przez Finna Beckera.

W 73. minucie sędzia przyznał kartkę Anthony'emu Losilli z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VfL Bochum w 76. minucie spotkania, gdy Simon Zoller strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Silvère Ganvoula.

Między 77. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze FC St. Pauli: Jannes Wieckhoff, Max Dittgen, Christopher Avevor, Sebastian Ohlsson, na ich miejsce weszli: Luca-Milan Zander, Lukas Daschner, Philipp Ziereis, Kevin Lankford. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simona Zollera, Gerrita Holtmanna zajęli: Tarsis Bonga, Danny Blum.

Zawodnicy FC St. Pauli szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie gola kontaktowego strzelił Daniel-Kofi Kyereh.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania Daniel-Kofi Kyereh ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-2. Przy strzeleniu gola pomógł Lukas Daschner.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Leart Paqarada47′
82′ Gerrit Holtmann
Jannes Luca Wieckhoff77′
73′ Anthony Losilla
Rico Benatelli
Robert Tesche
Max Dittgen77′
 26′ Robert Zulj
Marvin Knoll65′
Silvère Ganvoula M'boussy
Rodrigo Zalazar Martínez
 76′ 79′ Simon Zoller
Finn Ole Becker65′
82′ Danny Blum
Lukas Daschner77′
79′ Tarsis Bonga
Leon Maximilian Flach
Soma Novothny
Kevin Lankford83′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom VfL Bochum, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Drużyna VfL Bochum w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.