Liga niemiecka - 1. kolejka 2. Bundesligi: SG Dynamo Drezno - 1. FC Nuernberg 0-1 (0-0)

27 lipca na DDV-Stadion w Dreznie odbył się pojedynek 1. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i FC Nuernberg. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Nuernberg 1-0. Na stadionie stawiło się 29 753 widzów.

1. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-07-27 13:00 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 29753 | Arbiter: F. Zwayer
SG Dynamo Drezno
1. FC Nuernberg
0
1
N. Dovedan 53'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka FC Nuernberg wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Dynama Drezno zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FC Nuernberg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukasa Jägera z FC Nuernberg, a w 39. minucie Jannisa Nikolaou z drużyny przeciwnej.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartką został ukarany Jannik Müller, piłkarz Dynama Drezno. Drugą połowę jedenastka FC Nuernberg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Enrica Valentiniego wszedł Oliver Sorg.

Jedyną bramkę meczu dla FC Nuernberg zdobył Nikola Dovedan w 53. minucie. Asystę zanotował Oliver Sorg.

W 62. minucie Mikael Ishak został zmieniony przez Ondreja Petraka. Trener Dynama Drezno postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Dzenisa Burnica i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Rösera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 71. minucie Sascha Horvath został zmieniony przez Matthäusa Tafernera, a za Chrisa Loewego wszedł na boisko René Klingenburg, co miało wzmocnić jedenastkę Dynama Drezno. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tima-Henrego Handwerkera na Lukasa Mühla w 90. minucie.

W 81. minucie kartkę dostał Nikola Dovedan z FC Nuernberg.

Georg Margreitter
78′ Chris Loewe
Asger Sørensen
46′ Jannik Müller
Enrico Valentini46′
Linus Wahlqvist
Nikola Dovedan  53′ 81′
Bariş Atik
Robin Hack
67′ Dzenis Burnic
Hanno Behrens
71′ Sascha Horvath
Patrick Erras
39′ Jannis Nikolaou
Sebastian Kerk
78′ René Klingenburg
Iuri Medeiros
Patrick Möschl
Fabian Nürnberger
71′ Matthäus Taferner
Ondřej Petrák62′
Osman Atilgan
Simon Rhein
67′ Lucas Röser
Federico Palacios Martinez

Jeśli zespół Dynama Drezno nie wykorzystał 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Dynama Drezno, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.