Liga niemiecka - 1. kolejka 2. Bundesligi: Hamburger SV - Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 2-1 (1-0)

18 września na Volksparkstadion w Hamburgu odbyło się starcie 1. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami HSV i Fortuny Düsseldorf. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HSV 2-1. Pojedynek obejrzało 1 000 widzów.

1. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-09-18 18:30 | Stadion: Volksparkstadion | Widzów: 1000 | Arbiter: C. Dingert
Hamburger SV
Düsseldorfer TuS Fortuna 1895
2
1
S. Terodde 45',60'
M. Zimmermann 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 meczów zespół HSV wygrał 21 razy i zanotował 12 porażek oraz 12 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy coś zaczęło się dziać na boisku. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze HSV nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu Simon Terodde dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny HSV.

W 55. minucie za Jeana Zimmera wszedł Thomas Pledl.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HSV w 60. minucie spotkania, gdy Simon Terodde strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jeremy Dudziak.

Między 62. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy HSV: Simon Terodde, Amadou Mvom, Manuel Wintzheimer, Sonny Kittel, Jeremy Dudziak, na ich miejsce weszli: Lukas Hinterseer, Gideon Jung, Khaled Narey, Aaron Opoku, David Kinsombi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alfreda Moralesa, Jakuba Piotrowskiego, Brandona Borrello zajęli: Adam Bodzek, Kelvin Ofori, Nana Ampomah. Między 73. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Fortuny Düsseldorf i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nana Ampomah z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 82. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Matthias Zimmermann.

Minutę później żółtą kartkę dostał Gideon Jung z zespołu gospodarzy. Drużynie Fortuny Düsseldorf zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu HSV.

Andre Hoffmann
89′ Sonny Kittel
Alfredo Morales62′
89′ Jeremy Dudziak
Jakub Piotrowski62′
Klaus Gjasula
Marcel Sobottka
Moritz Heyer
Jean Zimmer55′
79′ 83′ Amadou Zeund Georges Mvom Onana
Matthias Zimmermann  90′
83′ Manuel Wintzheimer
Rouwen Hennings
 45′ (k.), 60′ 69′ Simon Terodde
Gökhan Gül
83′ 90′ Gideon Jung
Jamil Siebert
89′ David Kinsombi
Michel Stöcker
83′ Khaled Narey
Nana Opoku Ampomah74′ 82′ 90′
69′ Lukas Hinterseer
Kelvin Ofori62′
89′ Aaron Opoku
Thomas Pledl55′
Bobby Shou Wood
Edgar Prib

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna HSV w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.