Liga niemiecka - 1. kolejka 2. Bundesligi: FC Würzburger Kickers - FC Erzgebirge Aue 0-3 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 19 września, zespół Wuerzburger Kickers przegrał z Erzgebirge Aue 0-3 (0-0). Spotkanie odbyło się na flyeralarm-Arena w Würzburg. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Kopacza występującego w Wuerzburger Kickers.

T. Baumgart 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Florianowi Fleckerowi z jedenastki gospodarzy. Była to pierwsza minuta meczu.

Drugą połowę zespół Erzgebirge Aue rozpoczął w zmienionym składzie, za Jana Hochscheidta wszedł Pascal Testroet.

Dopiero w drugiej połowie John-Patrick Strauß wywołał eksplozję radości wśród kibiców Erzgebirge Aue, strzelając gola w 60. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Florian Krüger.

W 62. minucie Robert Herrmann zastąpił Keanu Staude'a.

Jedenastka Wuerzburger Kickers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 w 63. minucie strzelił Pascal Testroet. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Florian Krüger.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Malcom Cacutalua wszedł za Ognjena Gnjaticia. W 90. minucie w drużynie Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Tom Baumgart wszedł za Floriana Krügera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej drugiej minucie pojedynku skutecznym uderzeniem popisał się Tom Baumgart. Asystę przy bramce zaliczył Pascal Testroet.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Jan Hochscheidt46′
62′ Robert Herrmann
Ognjen Gnjatić87′
1′ 70′ Florian Flecker
Philipp Riese
70′ Patrick Sontheimer
Calogero Rizzuto
Nzuzi Toko Bundebele
John-Patrick Strauß  60′
78′ Luca Pfeiffer
Dimitrij Nazarov75′
78′ Dominic Baumann
Florian Krüger90′
Eric Verstappen
Philipp Mickel Klewin
70′ Tobias Kraulich
Malcom Cacutalua87′
Douglas Franco Texeira
Sascha Härtel
70′ David Kopacz
Niklas Jeck
Dominik Meisel
Tom Baumgart90′  90′
62′ Keanu Staude
Erik Majetschak
78′ Vladimir Nikolaev Nikolov
Ben Zolinski75′
78′ Saliou Sané
Pascal Testroet46′  63′

Philipp Zulechner

Jedenastka Erzgebirge Aue zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Erzgebirge Aue żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Wuerzburger Kickers w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.