Kieler SV Holstein 1900 - SV Sandhausen 2-0 (1-0). Liga niemiecka - 30. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 4 maja, zespół Kieler Holstein wygrał z SV Sandhausen 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Holstein-Stadion.

J. Serra 69'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna SV Sandhausen przebywa na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to zespół Kieler Holstein zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kieler Holstein w 22. minucie spotkania, gdy Fin Bartels zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Hauke Wahl.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kieler Holstein.

W 56. minucie Nikolas Nartey zastąpił Diego Contenta. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Emanuelowi Taffertshoferowi z SV Sandhausen. Była to 60. minuta starcia.

Niedługo później trener Kieler Holstein postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Finn-Dominik Porath, a murawę opuścił Fabian Reese. W tej samej minucie w drużynie Kieler Holstein doszło do zmiany. Alexander Mühling wszedł za Ahmeta Arslana.

Jedenastka SV Sandhausen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie pokonał bramkarza Janni-Luca Serra. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Lee Jae-Sung.

Kibice SV Sandhausen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexandra Essweina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Julius Biada. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Dennis Diekmeier
69′ Ahmet Metin Arslan
Emanuel Taffertshofer60′ 72′
 22′ 90′ Fin Bartels
Nikolas Nartey56′
87′ Jae-Sung Lee
Erik Zenga
69′ Fabian Reese
Julius Valentin Biada72′
Jonas Meffert
Kevin Behrens
 69′ 90′ Janni-Luca Serra
Philipp Klingmann
87′ Niklas Hauptmann
Nils Röseler
90′ Joshua Mees
Alexander Esswein72′
69′ Alexander Mühling
Denis Linsmayer72′
Noah Awuku
Ivan Paurević
90′ Benjamin Girth
Enrique Manuel Peña Zauner
69′ Finn-Dominik Porath
Nikos Zografakis

Sędzia nie ukarał piłkarzy Kieler Holstein żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół SV Sandhausen w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.