Kieler SV Holstein 1900 - SV Darmstadt 1898 1-1 (1-1). Liga niemiecka - 11. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 11. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 23 października, zespół Kieler Holstein zremisował z SV Darmstadt 1-1 (1-1). Mecz na Holstein-Stadion obejrzało 7 004 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w SV Darmstadt.

11. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-10-23 13:30 | Stadion: Holstein-Stadion | Widzów: 7004 | Arbiter: Patrick Alt
Kieler SV Holstein 1900
SV Darmstadt 1898
1
1
A. Mühling 37'
L. Pfeiffer 41'

Drużyna Kieler Holstein przed meczem zajmowała 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań zespół Kieler Holstein wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Kieler Holstein próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 23. minucie kartką został ukarany Mikkel Kirkeskov, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kieler Holstein w 37. minucie spotkania, gdy Alexander Mühling strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 39. minucie sędzia pokazał kartkę Fabianowi Schnellhardtowi z zespołu gości.

Drużyna SV Darmstadt nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 41. minucie Luca Pfeiffer wyrównał wynik meczu. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Phillip Tietz.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Hauke Wahlowi, piłkarzowi Kieler Holstein. W 57. minucie w zespole Kieler Holstein doszło do zmiany. Lewis Holtby wszedł za Finna-Dominika Poratha.

W tej samej minucie za Mikkela Kirkeskova wszedł Johannes van den Bergh. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Patrick Erras z Kieler Holstein. W tej samej minucie trener SV Darmstadt postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Ericha Berkę wszedł Emir Karic, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi SV Darmstadt utrzymać remis.

Chwilę później trener Kieler Holstein postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Joshua Mees, a murawę opuścił Fin Bartels. Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Kieler Holstein: Benedikt Pichler, Fabian Reese, na ich miejsce weszli: Hólmbert Friðjónsson, Steven Skrzybski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fabiana Schnellhardta, Mathiasa Honsaka zajęli: Nemanja Celic, Aaron Seydel. Między 76. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Matthias Bader
50′ Hauke Finn Wahl
Patric Pfeiffer76′
Stefan Thesker
Thomas Mattias Poppler Isherwood
23′ 57′ Mikkel Kirkeskov Andersen
Fabian Holland
57′ Finn-Dominik Porath
Erich Berko66′
85′ Fabian Reese
Tobias Kempe
66′ Patrick Erras
Mathias Honsak86′ 90′
 37′ (k.) 80′ Alexander Mühling
Fabian Schnellhardt39′ 75′
70′ Fin Bartels
Phillip Tietz
85′ Benedikt Pichler
Jannik Müller
57′ Johannes van den Bergh
Clemens Riedel
57′ Lewis Harry Holtby
Frank Ronstadt
70′ Joshua Mees
Adrian Stanilewicz
85′ Hólmbert Aron Friðjónsson
Braydon Marvin Manu
85′ Steven Skrzybski
Aaron Seydel90′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Kieler Holstein w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół SV Darmstadt w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.