Kieler SV Holstein 1900 - Hannover 96 0-3 (0-3). Liga niemiecka - 7. kolejka 2. Bundesligi

18 września na Holstein-Stadion odbyło się spotkanie 7. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Kieler Holstein i Hannoveru 96. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hannoveru 96 3-0. Na stadionie zasiadło 8 165 widzów.

7. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-09-18 13:30 | Stadion: Holstein-Stadion | Widzów: 8165 | Arbiter: Timo Gerach
L. Maina 34'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Hannoveru 96 zajmował 14., natomiast drużyna Kieler Holstein - 15. miejsce.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Kieler Holstein. W 10. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ioannis Gelios osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 12. minucie Joshua Mees został zastąpiony przez Thomasa Daehne'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hannoveru 96 w 18. minucie spotkania, gdy Sebastian Ernst zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Sebastian Kerk.

Drużyna Kieler Holstein ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie wynik na 0-2 podwyższył Sebastian Kerk. Bramka padła po podaniu Sebastiana Ernsta.

Jedyną żółtą kartkę w meczu sędzia przyznał Lintonowi Mainie z Hannoveru 96. Była to 31. minuta meczu.

Niedługo później Linton Maina wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hannoveru 96, zdobywając kolejną bramkę w 34. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomagał Ron-Robert Zieler.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Hannoveru 96: Jannik Dehm, Linton Maina, Maximilian Beier, Lukas Hinterseer, Sebastian Kerk, na ich miejsce weszli: Sei Muroya, Sebastian Stolze, Philipp Ochs, Hendrik Weydandt, Florent Muslija. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcela Bengera, Fabiana Reese'a, Benedikta Pichlera, Fina Bartelsa zajęli: Patrick Erras, Finn-Dominik Porath, Jann-Fiete Arp, Philipp Sander. W drugiej połowie nie padły gole.

Hannover 96
10′ Ioannis Gelios
Bo Niklas Hult
12′ Joshua Mees
Maximilian Beier80′
Alexander Mühling
Sebastian Ernst  18′
88′ Fin Bartels
Linton Maina  34′ 31′ 70′
46′ Fabian Reese
Gaël Bella Ondoua
46′ Marcel Benger
Sebastian Kerk  25′ 86′
64′ Benedikt Pichler
Lukas Hinterseer86′
12′ Thomas Daehne
Martin Hansen
Mikkel Kirkeskov Andersen
Marc Martin Lamti
Stefan Thesker
Sei Muroya46′
46′ Patrick Erras
Dominik Kaiser
88′ Philipp Sander
Florent Muslija86′
Jonas Sterner
Philipp Ochs80′
64′ Jann-Fiete Arp
Sebastian Stolze70′
46′ Finn-Dominik Porath
Lawrence Ennali
Steven Skrzybski
Hendrik Weydandt86′

Drużyna Hannoveru 96 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli.