Kieler SV Holstein 1900 - FC St. Pauli 4-0 (2-0). Liga niemiecka - 32. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 32. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 7 maja, drużyna Kieler Holstein wysoko wygrała z FC St. Pauli 4-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Holstein-Stadion.

J. Serra 67'

Jedenastka Kieler Holstein bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć jedenastka FC St. Pauli wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartką został ukarany Ahmet Arslan, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kieler Holstein w 21. minucie spotkania, gdy Ahmet Arslan strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Janni-Luca Serra.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Kieler Holstein, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Fin Bartels. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Janniego-Luki Serry.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Kieler Holstein postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Niklas Hauptmann, a murawę opuścił Jonas Meffert.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Bramkę na 3-0 zdobył po raz drugi w 49. minucie Fin Bartels. Przy strzeleniu gola pomagał Finn-Dominik Porath.

W 52. minucie Finn-Dominik Porath zastąpił Fabiana Reese'a. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Simonowi Lorenzowi z zespołu gospodarzy. Była to 55. minuta spotkania. Kibice FC St. Pauli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lukasa Daschnera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy. Murawę musiał opuścić Daniel-Kofi Kyereh.

W 61. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Adam Dźwigała, Max Dittgen, a na ich miejsce weszli James Lawrence, Omar Marmoush.

Niedługo później Janni-Luca Serra wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kieler Holstein, strzelając kolejnego gola w 67. minucie starcia. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 70. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kieler Holstein: Phil Neumann, Fin Bartels, Janni-Luca Serra, na ich miejsce weszli: Jannik Dehm, Joshua Mees, Benjamin Girth. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rica Benatellego, Learta Paqarady zajęli: Christian Viet, Daniel Buballa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Dejan Stojanovic
70′ Phil Neumann
Luca-Milan Zander
Hauke Wahl
Philipp Ziereis
55′ Simon Lorenz
James Alexander Lawrence61′
Johannes van den Bergh
Leart Paqarada76′
 21′ 13′ Ahmet Metin Arslan
Finn Ole Becker
 24′, 49′ 71′ Fin Bartels
Rodrigo Zalazar Martínez
Alexander Mühling
Rico Benatelli70′
52′ Finn-Dominik Porath
Daniel-Kofi Kyereh61′
46′ Jonas Meffert
Omar Khaled Mohamed Marmoush61′
 67′ 75′ Janni-Luca Serra
Guido Burgstaller
Dominik Reimann
Svend Arvid Stanislaw Brodersen
70′ Jannik Dehm
Daniel Buballa76′
Mikkel Kirkeskov Andersen
Adam Dźwigała61′
Marco Komenda
Jannes Luca Wieckhoff
46′ Niklas Hauptmann
Lukas Daschner61′
Jae-Sung Lee
Max Dittgen61′
71′ Joshua Mees
Marvin Knoll
75′ Benjamin Girth
Christian Viet70′
52′ Fabian Reese
Simon Makienok Christoffersen

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Kieler Holstein przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.