Kieler SV Holstein 1900 - Bayern Monachium 2-2 (1-1,2-2) rzuty karne 6-5. Puchar Niemiec

13 stycznia na Holstein-Stadion odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Kieler Holstein a Bayernu Monachium. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bayernu Monachium, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 6-5.

L. Sané 47'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie Serge Gnabry dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Trzeba było trochę poczekać, aby Fin Bartels wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kieler Holstein , strzelając gola w 37. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystował Jannik Dehm.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jonasowi Meffertowi z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu Monachium w 47. minucie spotkania, gdy Leroy Sané zdobył drugą bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Niklas Süle, piłkarz Bayernu Monachium.

W 74. minucie Leroy Sané został zastąpiony przez Douglasa Costę. W tej samej minucie w drużynie Bayernu Monachium doszło do zmiany. Robert Lewandowski wszedł za Jamala Musialę. Trener Kieler Holstein postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Joshuę Meesa i na pole gry wprowadził napastnika Fabiana Reese'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Od 77 minuty boisko opuścili piłkarze Kieler Holstein: Finn-Dominik Porath, Stefan Thesker, Jonas Meffert, Alexander Mühling, na ich miejsce weszli: Niklas Hauptmann, Marco Komenda, Janni-Luca Serra, Ahmet Arslan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bouny Sarr, Serge'a Gnabrego zajęli: Benjamin Pavard, Marc Roca.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 48 minut, jednak jedenastka Kieler Holstein doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Hauke Wahl. W zdobyciu bramki pomógł Johannes van den Bergh.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Bouna Sarr85′
 90′ Hauke Wahl
Niklas Süle61′
80′ Stefan Thesker
Lucas Hernández Pi
Johannes van den Bergh
Alphonso Davies
 37′ Fin Bartels
Corentin Tolisso105′
84′ Alexander Mühling
Jamal Musiala74′
77′ Joshua Mees
Leroy Sané  47′ 74′
77′ Finn-Dominik Porath
Joshua Kimmich
45′ 84′ Jonas Meffert
David Alaba105′
80′ Marco Komenda
Jerome Boateng
Phil Neumann
Benjamin Pavard85′
84′ Ahmet Metin Arslan
. Douglas Costa74′
77′ Niklas Hauptmann
Aginaga Javi Martinez
Benjamin Girth
Marc Roca Junqué90′
77′ Fabian Reese
Robert Lewandowski74′
84′ Janni-Luca Serra
Joshua Zirkzee

Trener ”Bawarczyków” postanowił bronić wyniku. W 105. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Corentina Tolisso wszedł David Alaba, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepsza okazała się jedenastka gospodarzy. Seria jedenastek zakończyła się wynikiem 6-5. Największym pechowcem okazał się Marc Roca, który nie wykorzystał karnego.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.