Kieler Holstein - Schalke 04 0-3 (0-2). Liga niemiecka - 2. kolejka 2. Bundesligi

W meczu 2. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 1 sierpnia, zespół Kieler Holstein przegrał ze Schalke 04 0-3 (0-2). Mecz na Holstein-Stadion obejrzało 4 100 widzów.

2. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-08-01 13:30 | Stadion: Holstein-Stadion | Widzów: 4100 | Arbiter: Patrick Ittrich
M. Bülter 68'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Schalke 04 (”Czeladnicy”) w drugiej minucie spotkania, gdy Simon Terodde strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Thomas Ouwejan.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kieler Holstein: Philowi Neumannowi w 5. i Patrickowi Errasowi w 14. minucie.

W 21. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Simon Terodde ze Schalke 04. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Thomas Ouwejan.

W 25. minucie sędzia przyznał kartkę Florianowi Flickowi z jedenastki gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Schalke 04 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Reinholda Ranftla, Floriana Flicka weszli Mehmet-Can Aydin, Timo Becker. W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Blendiemu Idriziemu, zawodnikowi gości.

W 64. minucie w zespole Kieler Holstein doszło do zmiany. Finn-Dominik Porath wszedł za Patricka Errasa. W tej samej minucie Blendi Idrizi został zmieniony przez Yaroslava Mikhaylova. W 65. minucie w jedenastce ”Czeladników” doszło do zmiany. Dries Wouters wszedł za Malicka Thiawa.

Dopiero w drugiej połowie Marius Bülter wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Czeladników”, strzelając kolejnego gola w 68. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Yaroslava Mikhaylova.

W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandra Mühlinga z Kieler Holstein, a w 85. minucie Marvina Pieringera z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Michael Langer
5′ 82′ Phil Yannik Neumann
Blendi Idrizi48′ 64′
82′ Fin Bartels
Reinhold Ranftl46′
70′ 74′ Alexander Mühling
Dominick Drexler
Fabian Reese
Thomas Ouwejan
74′ Steven Skrzybski
Guðlaugur Victor Pálsson
14′ 64′ Patrick Erras
Simon Terodde  2′, 21′ 82′
Jann-Fiete Arp
Marius Bülter  68′
Thomas Daehne
Martin Fraisl
74′ Aleksandar Ignjovski
Timo Becker46′
82′ Julian Korb
Dries Wouters65′
Stefan Thesker
Mehmet-Can Aydin46′
Johannes van den Bergh
Can Bozdoğan
74′ Joshua Mees
Kerim Çalhanoğlu
82′ Philipp Sander
Münir Levent Mercan
Jonas Sterner
Yaroslav Mikhaylov64′
64′ Finn-Dominik Porath
Marvin Pieringer82′ 85′

Przewaga zespołu Kieler Holstein w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. ”Czeladnicy” obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.