KFC Uerdingen 05 - SV Türkgücü-Ataspor München 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 15. kolejka 3. Ligi

12 grudnia na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorf odbyło się spotkanie 15. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami KFC Uerdingen 05 i SV Türkgücü-Ataspor München. Mecz zakończył się zwycięstwem KFC Uerdingen 05 1-0.

H. Mörschel 26'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu dla KFC Uerdingen 05 zdobył Heinz Mörschel w 26. minucie. Asystę przy golu zanotował Gino Fechner.

Między 33. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05 i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KFC Uerdingen 05.

Na drugą połowę jedenastka SV Türkgücü-Ataspor München wyszła w zmienionym składzie, za Toma Boerego wszedł Omar-Šarif Sijarić. W 58. minucie kartką został ukarany Kilian Fischer, zawodnik SV Türkgücü-Ataspor München.

W 59. minucie za Boubacara Barry'ego wszedł Ünal Tosun. Chwilę później trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Christian Kinsombi, a murawę opuścił Peter van Ooijen. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Muhamed Kiprit wszedł za Adriana Grimaldiego.

Trener SV Türkgücü-Ataspor München postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Kiliana Fischera i na pole gry wprowadził napastnika Furkana Kircicka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 85. minucie w drużynie KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Hans-Alexandre Anapak-Baka wszedł za Mike Feigenspana. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukasa Königshofera z KFC Uerdingen 05, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Alexandra Sorgego z drużyny przeciwnej.

Aaron Berzel
45′ Edvinas Girdvainis
Alexander Sorge90′
41′ Christian Dorda
Stefan Stangl
Fridolin Wagner
Boubacar Barry33′ 59′
 26′ Heinz Robert Mörschel
Kilian Fischer58′ 74′
Dave Gnaase
Philipp Erhardt
85′ Mike Feigenspan
Sercan Sararer-Osuna
66′ Adriano Grimaldi
Tom Boere46′
62′ Peter van Ooijen
Petar Slišković
88′ Lukas Königshofer
Nico Gorzel
85′ Hans-Alexandre Anapak-Baka
Ünal Tosun59′
62′ Christian Kinsombi
Furkan Kircicek74′
66′ Muhammed Enes Kiprit
Omar-Šarif Sijarić46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom KFC Uerdingen 05, a w drugiej jedną. Zawodnicy SV Türkgücü-Ataspor München obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.