KFC Uerdingen 05 - FC Viktoria Köln 1-1 (1-0). Liga niemiecka - 35. kolejka 3. Ligi

W meczu 35. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 5 maja, drużyna KFC Uerdingen 05 zremisowała z Viktorią Koeln 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na FRIMO Stadion w Lotte. Na boisku mogliśmy zobaczyć André Deja występującego w Viktorii Koeln.

T. Thiele 55'

Jedenastka Viktorii Koeln bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował ósmą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna KFC Uerdingen 05 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 16. minucie na plac gry wszedł Hans-Alexandre Anapak-Baka, a murawę opuścił Peter van Ooijen.

Wysiłki podejmowane przez zespół KFC Uerdingen 05 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie Muhammed Kiprit dał prowadzenie swojej drużynie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Hans-Alexandre Anapak-Baka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KFC Uerdingen 05.

Drugą połowę zespół Viktorii Koeln rozpoczął w zmienionym składzie, za Lucę Stellwagen wszedł Fabian Holthaus.

Zawodnicy Viktorii Koeln odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Timmy Thiele. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Maximilian Rossmann.

Po chwili trener Viktorii Koeln postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Simona Handle'a. Na boisko wszedł Lucas Cueto, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 68. minucie kartką został ukarany Fridolin Wagner, zawodnik KFC Uerdingen 05. W 76. minucie Fridolin Wagner został zastąpiony przez Patricka Göbla.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Rijad Kobiljar wszedł za Omara Traorègo. W 86. minucie kartkę otrzymał Rijad Kobiljar z KFC Uerdingen 05. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Yannik Bangsow
82′ Omar Haktab Traorè
Marcel Risse
16′ Peter van Ooijen
Simon Handle64′
Gino Fechner
Jeremias Lorch
68′ 76′ Fridolin Wagner
Mike Wunderlich
 35′ Muhammed Enes Kiprit
Timmy Dennis Mario Thiele  55′
Lukas Königshofer
Sebastian Mielitz
Julius Paris
Fabian Holthaus46′
76′ Patrick Göbel
Bernard Kyere-Mensah
82′ 86′ Rijad Kobiljar
Lucas Cueto64′
16′ Hans-Alexandre Anapak-Baka
André Dej

Youssef Amyn

Enes Olgun Tubluk

Sędzia nie ukarał piłkarzy Viktorii Koeln żadną kartką, natomiast zawodnikom KFC Uerdingen 05 pokazał dwie żółte.

Drużyna KFC Uerdingen 05 wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Viktorii Koeln w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.