KFC Uerdingen 05 - FC Ingolstadt 04 0-3 (0-1). Liga niemiecka - 20. kolejka 3. Ligi

W starciu 20. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 3 marca, zespół KFC Uerdingen 05 przegrał z FC Ingolstadt 0-3 (0-1). Mecz odbył się na FRIMO Stadion w Lotte.

D. Eckert 85'

Jedenastka FC Ingolstadt bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna FC Ingolstadt wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adriana Grimaldiego z KFC Uerdingen 05, a w 38. minucie Michaela Heinlotha z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Ingolstadt w 42. minucie spotkania, gdy Stefan Kutschke strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jonatan Kotzke.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Ingolstadt.

Trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gustav Ølsted, a murawę opuścił Peter van Ooijen.

W 51. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Stefan Kutschke z FC Ingolstadt. W 55. minucie Omar Traorè zastąpił Muhammeda Kiprita.

A kibice FC Ingolstadt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Caniggię Ginolę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fatih Kaya. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Assaniemu Lukimya-Mulongotiemu z KFC Uerdingen 05. Była to 74. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dennis-Yerai Eckert wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Ingolstadt, strzelając kolejnego gola w 85. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Marc Stendera.

W 87. minucie w drużynie FC Ingolstadt doszło do zmiany. Caiuby wszedł za Merlina Röhla. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Fabijan Buntić
55′ Omar Haktab Traorè
Michael Heinloth38′
74′ Assani Lukimya-Mulongoti
Filip Bilbija83′
46′ Peter van Ooijen
Jonatan Kotzke84′
64′ Dave Gnaase
Marc Stendera
70′ Kolja Pusch
Stefan Kutschke  42′, 51′ (k.) 73′
32′ 55′ Adriano Grimaldi
Fatih Kaya72′
Lukas Königshofer
Robert Jendrusch
64′ Rijad Kobiljar
Thomas Leon Keller83′
Hans-Alexandre Anapak-Baka
Ilmari Niskanen
55′ Mike Feigenspan
Rico Preißinger84′
70′ Christian Kinsombi
Caiuby Francisco da Silva87′
55′ Muhammed Enes Kiprit
Dennis-Yerai Eckert Ayensa73′  85′
46′ Gustav Ølsted Marcussen
Caniggia Ginola Elva72′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05, natomiast piłkarzom FC Ingolstadt pokazał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.