Karlsruher Sport-Club Muhlburg-Phonix - Sportverein 1916 Sandhausen 3-2 (1-1). Liga - 4. kolejka

13 sierpnia na Wildparkstadion odbyło się starcie 4. kolejki 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Karlsruheru i Sandhausenu. Mecz zakończył się zwycięstwem Karlsruheru 3-2.

13 sierpnia  na Wildparkstadion odbyło się starcie  4. kolejki  2. Bundesligi pomiędzy drużynami Karlsruheru  i Sandhausenu. Mecz zakończył się zwycięstwem Karlsruheru 3-2.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów jedenastka Sandhausenu wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się David Kinsombi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Christian Kinsombi.

Zespół Sandhausenu niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, drużyna Karlsruheru doprowadziła do remisu. Gola strzelił Malik Batmaz. Sytuację bramkową stworzył Philip Heise.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Erikowi Zendze z jedenastki Sandhausenu. Była to 39. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę zespół Sandhausenu rozpoczął w zmienionym składzie, za Christiana Kinsombiego, Mateja Pulkraba weszli Philipp Ochs, Ahmed Kutucu. W 53. minucie kartkę obejrzał Fabian Schleusener z Karlsruheru.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sandhausenu w 61. minucie spotkania, gdy Ahmed Kutucu zdobył drugą bramkę. W 64. minucie Malik Batmaz zastąpił Simone Rappa.

W 66. minucie kartką został ukarany Aleksandr Żyrow, zawodnik Sandhausenu. W następstwie utraty bramki trener Karlsruheru postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Paula Nebla i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Cueta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Tom Trybull z drużyny Sandhausenu.

Zespół Karlsruheru nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie gola wyrównującego strzelił Simone Rapp. Asystę przy bramce zanotował Sebastian Jung.

W 85. minucie w jedenastce Sandhausenu doszło do zmiany. Marcel Ritzmaier wszedł za Davida Kinsombiego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie Lucas Cueto dał prowadzenie swojej drużynie.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Lucasowi Cuetowi, piłkarzowi Karlsruheru. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze Sandhausenu: Cebio Soukou, Alexander Esswein, a na ich miejsce weszli Tom Trybull, Dennis Diekmeier. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Zespół Karlsruheru zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 12 celnych strzałów.

Zawodnicy Karlsruheru otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Karlsruheru w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Sandhausenu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.