Karlsruher SC - VfL Osnabrück 0-1 (0-0). Liga niemiecka - 27. kolejka 2. Bundesligi

3 kwietnia na Wildparkstadion odbyło się spotkanie 27. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Karlsruher SC i VfL Osnabrueck. Pojedynek zakończył się zwycięstwem VfL Osnabrueck 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

C. Santos 48'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna VfL Osnabrueck plącze się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to jedenastka Karlsruher SC zajmując piątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Karlsruher SC wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny VfL Osnabrueck. W drugiej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna VfL Osnabrueck.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kevin Wimmer z Karlsruher SC. Była to 42. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół VfL Osnabrueck w końcu przyniosły efekt bramkowy. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Christian Santos. Asystę zaliczył Sebastian Kerk.

W 52. minucie za Benjamina Gollera wszedł Xavier Amaechi. Kibice Karlsruher SC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominika Kothera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Marc Lorenz. Po chwili trener VfL Osnabrueck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Brian Henning, a murawę opuścił Ulrich Bapoh.

W 67. minucie kartkę dostał Kevin Wolze z jedenastki gości. Między 69. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy VfL Osnabrueck: Kevin Wolze, Ludovit Reis, Christian Santos, na ich miejsce weszli: Marc Heider, David Blacha, Maurice Multhaup. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Robina Bormutha, Choi Kyoung-Roka zajęli: Malik Batmaz, Daniel Gordon.

Lukas Josef Gugganig
71′ Robin Bormuth
Maurice Trapp
Christoph Kobald
Timo Beermann
42′ Kevin Wimmer
Bashkim Ajdini
Jérôme Gondorf
Ulrich Bapoh Luic59′
52′ Benjamin Goller
Ludovit Reis69′
52′ Marc Lorenz
Kevin Wolze67′ 69′
Marvin Wanitzek
Ulrich Taffertshofer
84′ Kyoung-Rok Choi
Sebastian Kerk 2′ (k.)
Philipp Hofmann
Christian Robert Santos Kwasniewski  48′ 83′
Markus Kuster
Moritz Nicolas
84′ Daniel Gordon
Konstantin Engel
Jannis Rabold
David Blacha69′
52′ Xavier Casmier Amaechi
Niklas Schmidt
71′ Malik Batmaz
Marc Heider69′
52′ Dominik Kother
Sebastian Müller

Drużyna Karlsruher SC miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.