Karlsruher SC - SC Paderborn 07 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 9. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 9. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 28 listopada, drużyna Karlsruher SC zwyciężyła ze SC Paderborn 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Wildparkstadion.

D. Gordon 7'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka SC Paderborn wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Gordon. Asystę zaliczył Philipp Hofmann.

W 11. minucie arbiter ukarał kartką Rona Schallenberga, piłkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Karlsruher SC.

Trener SC Paderborn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Marco Terrazzino, a murawę opuścił Julian Justvan. W 64. minucie Johannes Dörfler został zastąpiony przez Kangniego Ananou.

Między 64. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Karlsruher SC: Choi Kyoung-Rok, Marc Lorenz, Marvin Wanitzek, na ich miejsce weszli: Benjamin Goller, Dominik Kother, Alexander Groiß. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rona Schallenberga, Christophera Antwiego-Adjeja, Svante'a Ingelssona zajęli: Sebastian Vasiliadis, Kai Pröger, Prince-Osei Owusu. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Karlsruher SC i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Johannes Dörfler64′
 7′ Daniel Gordon
Uwe Hünemeier
Christoph Kobald
Sebastian Schonlau74′
Philip Heise
Jamilu Collins
67′ Kyoung-Rok Choi
Chris Führich
71′ Jérôme Gondorf
Julian Justvan55′
67′ Marc Lorenz
Christopher Antwi-Adjej75′
88′ Marvin Wanitzek
Chima Okoroji
67′ 90′ Benjamin Goller
Kai Pröger75′
88′ 90′ Alexander Groiß
Sebastian Vasiliadis64′
Malik Batmaz
Sven Michel
Babacar Gueye
Prince-Osei Owusu75′
67′ Dominik Kother
Marco Terrazzino55′

Przewaga jedenastki SC Paderborn w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Karlsruher SC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.