Karlsruher SC - Kieler SV Holstein 1900 3-2 (0-1). Liga niemiecka - 33. kolejka 2. Bundesligi

16 maja na Wildparkstadion odbył się mecz 33. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Karlsruher SC i Kieler Holstein. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Karlsruher SC 3-2.

A. Mühling 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Kieler Holstein wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez zespół Kieler Holstein w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Janni-Luca Serra. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Alexander Mühling.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Philippowi Hofmannowi z Karlsruher SC. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kieler Holstein.

Piłkarze Karlsruher SC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 52. minucie Malik Batmaz wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Jérôme Gondorf.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Karlsruher SC w 60. minucie spotkania, gdy Philipp Hofmann zdobył drugą bramkę. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Marvin Wanitzek.

Trener Kieler Holstein wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Finna-Dominika Poratha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 26 razy. Murawę musiał opuścić Fabian Reese. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 74. minucie Jonas Meffert zastąpił Niklasa Hauptmanna. W tej samej minucie w zespole Kieler Holstein doszło do zmiany. Phil Neumann wszedł za Jannika Dehma.

Jedenastka Kieler Holstein ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem starcia Philipp Hofmann ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Malika Batmaza.

Po chwili trener Karlsruher SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Lukas Fröde, a murawę opuścił Tim Breithaupt. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Benjamin Girth, Joshua Mees, a na ich miejsce weszli Lee Jae-Sung, Fin Bartels. W 83. minucie arbiter ukarał kartką Philipa Heisego, zawodnika gospodarzy. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił z karnego Alexander Mühling.

W 88. minucie sędzia przyznał kartkę Aleksandarowi Ignjovskiemu z zespołu gości. Jedenastce Kieler Holstein zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Karlsruher SC.

Simon Lorenz
83′ Philip Heise
Johannes van den Bergh
Jérôme Gondorf
Jae-Sung Lee82′
Marco Thiede
Alexander Mühling  84′ (k.)
 52′ 89′ Malik Batmaz
Jonas Meffert74′
90′ Marvin Wanitzek
Fin Bartels82′
82′ Tim Breithaupt
Janni-Luca Serra  41′
 60′, 76′ 42′ 89′ Philipp Hofmann
Fabian Reese61′
Markus Kuster
Ioannis Gelios
90′ Robin Bormuth
Joshua Mees82′
82′ Lukas Fröde
Jonas Sterner
89′ Babacar Gueye
Benjamin Girth82′
89′ Dominik Kother
Finn-Dominik Porath61′

Piłkarze Karlsruher SC obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Karlsruher SC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.