Karlsruher SC - Hannover 96 4-0 (3-0). Liga niemiecka - 15. kolejka 2. Bundesligi

W meczu 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 27 listopada, zespół Karlsruher SC wysoko wygrał z Hannoverem 96 4-0 (3-0). Mecz na BBBank Wildpark obejrzało 10 000 widzów.

15. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-11-27 13:30 | Stadion: BBBank Wildpark | Widzów: 10000 | Arbiter: Robert Hartmann
P. Hofmann 83'

Jedenastka Hannoveru 96 przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Hannoveru 96 wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jérôme'a Gondorfa z Karlsruher SC, a w 10. minucie Bo Hulta z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Karlsruher SC w 17. minucie spotkania, gdy Choi Kyoung-Rok zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Philip Heise.

W 23. minucie arbiter ukarał kartką Sebastiana Ernsta, piłkarza Hannoveru 96.

Jedenastka Hannoveru 96 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Daniel Gordon. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Philip Heise.

Prawie natychmiast Marvin Wanitzek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Karlsruher SC, zdobywając kolejną bramkę w 29. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Choi Kyoung-Rok.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Hannoveru 96 wyszła w zmienionym składzie, za Sebastiana Ernsta wszedł Dominik Kaiser. Kibice Hannoveru 96 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hendrika Weydandta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Maximilian Beier.

Trener Karlsruher SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Dominik Kother, a murawę opuścił Fabian Schleusener. W 74. minucie Lukas Hinterseer został zastąpiony przez Valmira Sulejmaniego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Karlsruher SC w 83. minucie spotkania, gdy Philipp Hofmann zdobył czwartą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Dominika Kothera.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Martin Hansen
89′ Marco Thiede
Sei Muroya
 27′ Daniel Gordon
Marcel Franke
Christoph Kobald
Luka Krajnc
88′ Philip Heise
Bo Niklas Hult10′
 17′ 89′ Kyoung-Rok Choi
Maximilian Beier46′
3′ 89′ Jérôme Gondorf
Sebastian Ernst23′ 46′
70′ Fabian Schleusener
Florent Muslija82′
 29′ Marvin Wanitzek
Gaël Bella Ondoua
Tim Breithaupt
Sebastian Kerk74′
 83′ Philipp Hofmann
Lukas Hinterseer74′
Markus Kuster
Marlon Sündermann
Felix Omoruyi Irorere
Jannik Dehm
88′ Killian Jakob
Dominik Kaiser46′
Jannis Rabold
Linton Maina74′
89′ Ricardo van Rhijn
Philipp Ochs
Lucas Cueto
Tom Trybull
89′ Malik Batmaz
Lawrence Ennali82′
70′ Dominik Kother
Valmir Sulejmani74′
89′ Efe-Kaan Sihlaroglu
Hendrik Weydandt46′

Jedenastka Hannoveru 96 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Karlsruher SC, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.