Karlsruher SC - Hannover 96 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 18. kolejka 2. Bundesligi

27 stycznia na Wildparkstadion odbył się pojedynek 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Karlsruher SC i Hannoveru 96. Starcie zakończyło się zwycięstwem Karlsruher SC 1-0.

K. Schindler 65' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Hannoveru 96 wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tima Hübersa z Hannoveru 96, a w 38. minucie Jérôme'a Gondorfa z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Karlsruher SC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dominika Kothera wszedł Marc Lorenz. Trener Karlsruher SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Benjamin Goller, a murawę opuścił Alexander Groiß.

W 63. minucie Valmir Sulejmani został zastąpiony przez Florenta Musliję.

W 65. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Hannoveru 96 Kingsley Schindler. Kibice Hannoveru 96 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hendrika Weydandta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kingsley Schindler.

W 71. minucie Dominik Kaiser został zmieniony przez Patricka Twumasiego, a za Niklasa Hulta wszedł na boisko Barış Başdaş, co miało wzmocnić zespół Hannoveru 96. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marvina Wanitzka na Lukasa Frödego oraz Philippa Hofmanna na Babacara Gueyego.

Dominik Kaiser71′
46′ Alexander Groiß
Kingsley Schindler 65′ (samob.) 71′
46′ Dominik Kother
Genki Haraguchi
86′ Marvin Wanitzek
Valmir Sulejmani63′
38′ Jérôme Gondorf
Jaka Bijol
90′ Philipp Hofmann
Florent Muslija63′
86′ Lukas Fröde
Philipp Ochs
46′ Benjamin Goller
Moussa Doumbouya
46′ Marc Lorenz
Orrin McKinze Gaines II
Malik Batmaz
Patrick Twumasi71′
90′ Babacar Gueye
Hendrik Weydandt71′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.