Karlsruher SC - FC St. Pauli 1-3 (0-2). Liga niemiecka - 8. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 8. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 25 września, drużyna Karlsruher SC przegrała z FC St. Pauli 1-3 (0-2). Mecz na BBBank Wildpark obejrzało 12 500 widzów.

8. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-09-25 13:30 | Stadion: BBBank Wildpark | Widzów: 12500 | Arbiter: Nicolas Winter
D. Kyereh 58'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się piąta i trzecia jedenastka 2. Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół FC St. Pauli wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Karlsruher SC Marius Gersbeck.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC St. Pauli w 45. minucie spotkania, gdy Guido Burgstaller strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Karlsruher SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Fabian Schleusener, a murawę opuścił Fabio Kaufmann. Fabian Schleusener nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. Między 53. a 55. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Niedługo później Daniel-Kofi Kyereh wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC St. Pauli, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie starcia. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Guido Burgstaller.

W 63. minucie Philip Heise został zastąpiony przez Killiana Jakoba. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Malik Batmaz, Dominik Kother, a na ich miejsce weszli Marc Lorenz, Choi Kyoung-Rok. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC St. Pauli: Jacksonowi Irvine'owi w 71. i Marcelowi Hartlowi w 72. minucie.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole FC St. Pauli doszło do zmiany. Rico Benatelli wszedł za Jacksona Irvine'a. W tej samej minucie trener FC St. Pauli postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Maximiliana Dittgena. Na boisko wszedł Christopher Buchtmann, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy Karlsruher SC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 79. minucie bramkę pocieszenia zdobył Fabian Schleusener.

Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Hofmann
13′ (samob.) Marius Gersbeck
Nikola Vasilj
85′ Marco Thiede
Luca-Milan Zander
55′ Robin Bormuth
Philipp Ziereis
88′ Christoph Kobald
Jakov Medić
63′ Philip Heise
Leart Paqarada90′
46′ Fabio Kaufmann
Jackson Alexander Irvine71′ 75′
Marvin Wanitzek
Marcel Hartel72′
55′ 63′ Kyoung-Rok Choi
Afeez Aremu Olalekan
63′ Marc Lorenz
Daniel-Kofi Kyereh  58′ 84′
Tim Breithaupt
Maximilian Dittgen75′
53′ Philipp Hofmann
Adam Dźwigała
63′ Killian Jakob
James Alexander Lawrence90′
Jannis Rabold
Lars Ritzka
Lucas Cueto
Rico Benatelli75′
63′ 90′ Malik Batmaz
Christopher Buchtmann75′
63′ Dominik Kother
Simon Makienok Christoffersen84′
46′  79′ Fabian Schleusener

Jedenastka Karlsruher SC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał sześć żółtych kartek piłkarzom Karlsruher SC, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.