Karlsruher SC - FC St. Pauli 0-0. Liga niemiecka - 24. kolejka 2. Bundesligi

6 marca na Wildparkstadion odbył się pojedynek 24. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Karlsruher SC i FC St. Pauli. Mecz zakończył się remisem 0-0.

24. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-03-06 13:00 | Stadion: Wildparkstadion | Arbiter: Christian Dingert
Karlsruher SC
FC St. Pauli
0
0

Drużyna Karlsruher SC bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań drużyna FC St. Pauli wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Jérôme Gondorf z jedenastki gospodarzy. Była to 27. minuta spotkania.

W 63. minucie Marc Lorenz został zmieniony przez Malika Batmaza. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Sebastianowi Ohlssonowi z FC St. Pauli.

Trener FC St. Pauli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maksa Dittgena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Rico Benatelli. W 69. minucie w jedenastce FC St. Pauli doszło do zmiany. Luca-Milan Zander wszedł za Omara Marmousha. Trener Karlsruher SC postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Benjamina Gollera i na pole gry wprowadził napastnika Babacara Gueyego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy FC St. Pauli: Igor Matanovic, Lukas Daschner, a na ich miejsce weszli Guido Burgstaller, Daniel-Kofi Kyereh.

Leart Paqarada
27′ Jérôme Gondorf
Rico Benatelli69′
83′ Benjamin Goller
Rodrigo Zalazar Martínez
63′ Marc Lorenz
Max Dittgen69′
63′ Malik Batmaz
Marvin Knoll
83′ Babacar Gueye
Simon Makienok Christoffersen
Dominik Kother
Igor Matanovic85′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Karlsruher SC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.