Karlsruher SC - FC Erzgebirge Aue 2-1 (0-0). Liga niemiecka - 10. kolejka 2. Bundesligi

W spotkaniu 10. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Karlsruher SC wygrała z Erzgebirge Aue 2-1 (0-0). Mecz na BBBank Wildpark obejrzało 12 000 widzów.

10. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-10-16 13:30 | Stadion: BBBank Wildpark | Widzów: 12000 | Arbiter: Florian Badstübner
A. Barylla 83'

Drużyna Erzgebirge Aue przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Erzgebirge Aue wygrał aż 10 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tima Breithaupta z Karlsruher SC, a w 28. minucie Sama Schrecka z drużyny przeciwnej.

Niedługo później trener Karlsruher SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 40. minucie na plac gry wszedł Fabian Schleusener, a murawę opuścił Tim Breithaupt. Fabian Schleusener nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Dopiero w drugiej połowie Fabian Schleusener wywołał eksplozję radości wśród kibiców Karlsruher SC, zdobywając bramkę w 46. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Marco Thiede.

W 61. minucie Ben Zolinski zastąpił Dimitrija Nazarova. W 62. minucie w zespole Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Sascha Härtel wszedł za Dirka Carlsona. W tej samej minucie w drużynie Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Omar-Šarif Sijarić wszedł za Babacara Gueyego.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Karlsruher SC, strzelając kolejnego gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Philipp Hofmann. Przy strzeleniu gola pomagał Philip Heise.

W 74. minucie żółtą kartkę otrzymał Clemens Fandrich z Erzgebirge Aue. W 76. minucie Antonio Jonjić został zmieniony przez Antonia Mancego, a za Nicolasa-Gerrita Kühna wszedł na boisko Jan Hochscheidt, co miało wzmocnić zespół Erzgebirge Aue. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Lorenza na Lucasa Cueto oraz Choi Kyoung-Roka na Fabia Kaufmanna. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marius Gersbeck osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W 83. minucie w zespole Karlsruher SC doszło do zmiany. Markus Kuster wszedł za Philippa Hofmanna.

Piłkarze Erzgebirge Aue odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił Anthony Barylla.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Erzgebirge Aue: Janowi Hochscheidtowi w 86. i Antoniowi Mancemu w 89. minucie. Drużynie Erzgebirge Aue zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Karlsruher SC.

Lorenz
80′ Marius Gersbeck
Nicolas-Gerrit Kühn76′
20′ 40′ Tim Breithaupt
Sam Francis Schreck28′
77′ Kyoung-Rok Choi
Ben Zolinski61′
 67′ 83′ Philipp Hofmann
Babacar Gueye62′
77′ Marc Lorenz
Antonio Jonjić76′
83′ Markus Kuster
Jan Hochscheidt76′ 86′
77′ Lucas Cueto
Erik Majetschak
77′ Fabio Kaufmann
John-Patrick Strauß
Malik Batmaz
Antonio Mance76′ 89′
Dominik Kother
Dimitrij Nazarov61′
40′  46′ Fabian Schleusener
Omar-Šarif Sijarić62′

Zawodnicy Karlsruher SC dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna Karlsruher SC wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.