Jahn Regensburg - Nurnberg 0-0. Liga - 3. kolejka

6 sierpnia na Continental Arena odbył się pojedynek 3. kolejki 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Jahnu Regensburg i Nurnberga. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

6 sierpnia  na Continental Arena odbył się pojedynek  3. kolejki  2. Bundesligi pomiędzy drużynami Jahnu Regensburg  i Nurnberga. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Jahnu Regensburg wygrał aż cztery razy, zremisował sześć, a przegrał tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Tim Handwerker został zmieniony przez Kwadwa Duaha.

W 15. minucie kartkę dostał Joshua Mees z zespołu Jahnu Regensburg. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Od 71 minuty boisko opuścili zawodnicy Jahnu Regensburg: Nicklas Shipnoski, Joshua Mees, Prince-Osei Owusu, Leon Guwara, na ich miejsce weszli: Charalampos Makridis, Aygun Yildirim, Minos Gouras, Scott Kennedy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christopha Dafernera, Taylana Dumana, Fabiana Nürnbergera, Fabiana Nürnbergera zajęli: Felix Lohkemper, Lino Tempelmann, Sadik Fofana, Jens Castrop. Między 74. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Jahnu Regensburg i jedną drużynie przeciwnej.

Wyjątkowa nieporadność napastników Nurnberga była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Jahnu Regensburg, natomiast zawodnikom Nurnberga przyznał jedną.

Drużyna Jahnu Regensburg w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Nurnberga wymieniła pięciu graczy.