Reklama

Reklama

HSV - TSV Eintracht 4-0 (3-0). Liga niemiecka - 34. kolejka 2. Bundesligi

23 maja na Volksparkstadion w Hamburgu odbyło się spotkanie 34. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami HSV i TSV Eintracht. Starcie zakończyło się zwycięstwem HSV 4-0. Mecz obejrzało 250 widzów.

23 maja  na Volksparkstadion w Hamburgu odbyło się spotkanie  34. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami HSV  i TSV Eintracht. Starcie zakończyło się zwycięstwem HSV 4-0. Mecz obejrzało 250 widzów.

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna TSV Eintracht plącze się na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół HSV zajmując piątą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny HSV.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Sonny Kittel. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Reklama

Jedenastka TSV Eintracht ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie w 21. minucie Sonny Kittel. W zdobyciu bramki pomógł Robin Meißner.

Trzeba było trochę poczekać, aby Robin Meißner wywołał eksplozję radości wśród kibiców HSV, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Rick van Drongelen.

Trener HSV wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Khaleda Nareya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jan Gyamerah. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić czwartą bramkę. Drugą połowę zespół HSV rozpoczął w zmienionym składzie, za Manuela Wintzheimera wszedł Simon Terodde.

W 64. minucie w drużynie HSV doszło do zmiany. Ogechika Heil wszedł za Sonnego Kittela. Chwilę później trener TSV Eintracht postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Njegoš Kupusović, a murawę opuścił Fabio Kaufmann. W 66. minucie Iba May został zastąpiony przez Robina Ziegelego.

W 74. minucie w jedenastce HSV doszło do zmiany. Moritz-Broni Kwarteng wszedł za Davida Kinsombiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HSV w 76. minucie spotkania, gdy Simon Terodde strzelił czwartego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 24 zdobyte bramki. Bramka padła po podaniu Moritza-Broniego Kwartenga.

W 77. minucie Felix Kroos został zmieniony przez Patricka Kammerbauera, a za Danila Wiebego wszedł na boisko Jannis Kleeberg, co miało wzmocnić jedenastkę TSV Eintracht. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonasa Davida na Toniego Leistnera. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Zespół HSV zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka TSV Eintracht w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Reklama

Reklama

Reklama