Hannover 96 - VfL Osnabrück 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 19. kolejka 2. Bundesligi

W pojedynku 19. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 1 lutego, drużyna Hannoveru 96 wygrała z VfL Osnabrueck 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na HDI-Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

T. Hübers 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Hannoveru 96 wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener VfL Osnabrueck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marc Heider, a murawę opuścił Etienne Amenyido.

Jedyną bramkę meczu zdobył Timo Hübers dla drużyny Hannoveru 96. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Genki Haraguchi.

Po chwili trener Hannoveru 96 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Florenta Musliję. Na boisko wszedł Kingsley Schindler, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Tima Beermanna, piłkarza gości. W 69. minucie Ludovit Reis został zastąpiony przez Niklasa Schmidta.

Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Hannoveru 96: Marvin Ducksch, Patrick Twumasi, Niklas Hult, Dominik Kaiser, na ich miejsce weszli: Hendrik Weydandt, Valmir Sulejmani, Barış Başdaş, Philipp Ochs. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Santosa, Tima Beermanna, Bashkima Ajdiniego zajęli: Brian Henning, Lukas Gugganig, Ulrich Bapoh. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Ulrichowi Taffertshoferowi z VfL Osnabrueck.

Timo Beermann65′ 80′
 55′ Timo Hübers
Maurice Trapp
87′ Bo Niklas Hult
Kevin Wolze
87′ Dominik Kaiser
Ulrich Taffertshofer90′
78′ Patrick Twumasi
Maurice Michael Multhaup
Genki Haraguchi
Etienne Amenyido46′
64′ Florent Muslija
Ludovit Reis69′
Jaka Bijol
Sebastian Kerk
78′ Marvin Ducksch
Christian Robert Santos Kwasniewski69′
Martin Hansen
Moritz Nicolas
87′ Barış Başdaş
Konstantin Engel
87′ Philipp Ochs
Lukas Josef Gugganig80′
64′ Kingsley Schindler
Tim Möller
78′ Valmir Sulejmani
Niklas Schmidt69′
78′ Hendrik Weydandt
Marc Heider46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom VfL Osnabrueck przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.