Hannover 96 - SV Darmstadt 1898 1-2 (0-0). Liga niemiecka - 32. kolejka 2. Bundesligi

7 maja na HDI-Arena odbyło się spotkanie 32. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Hannoveru 96 i SV Darmstadt. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SV Darmstadt 2-1.

M. Honsak 68'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół SV Darmstadt wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 16. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hannoveru 96 i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hannoveru 96 w 50. minucie spotkania, gdy Marvin Ducksch strzelił pierwszego gola. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Prawie natychmiast Marvin Mehlem wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Darmstadt, zdobywając bramkę w 55. minucie starcia. Asystę zanotował Fabian Holland.

W 58. minucie Josip Elez został zmieniony przez Jakę Bijola. Trener Hannoveru 96 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Philippa Ochsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dominik Kaiser. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Nicolaiemu Rappowi z SV Darmstadt.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół SV Darmstadt przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Mathias Honsak.

Chwilę później trener SV Darmstadt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Christian Clemens, a murawę opuścił Mathias Honsak. Od 76 minuty boisko opuścili zawodnicy Hannoveru 96: Florent Muslija, Marvin Ducksch, Barış Başdaş, na ich miejsce weszli: Moussa Doumbouya, Linton Maina, Patrick Twumasi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marvina Mehlema, Tima Skarkego, Serdara Dursuna zajęli: Fabian Schnellhardt, Patrick Herrmann, Thomas Poppler-Isherwood. Na osiem minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Jace Bijolowi, piłkarzowi gospodarzy.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Marcel Schuhen
13′ Sei Muroya
Matthias Bader
85′ Barış Başdaş
Lars Lukas Mai
Timo Bernd Hübers
Immanuel Höhn
Bo Niklas Hult
Fabian Holland
59′ Dominik Kaiser
Guðlaugur Victor Pálsson16′
76′ Florent Muslija
Tim Skarke90′
58′ Josip Elez
Mathias Honsak  68′ 71′
Genki Haraguchi
Nicolai Rapp62′
7′ Hendrik Weydandt
Marvin Mehlem  55′ 76′
 50′ 76′ Marvin Ducksch
Serdar Dursun90′
Martin Hansen
Carl Klaus
Simon Augustin Falette
Patrick Herrmann90′
58′ 82′ Jaka Bijol
Thomas Mattias Poppler Isherwood90′
Mike Frantz
Samuele Campo
76′ Linton Maina
Christian Clemens71′
59′ Philipp Ochs
Henry Jon Crosthwaite
76′ Moussa Doumbouya
Fabian Schnellhardt76′
Valmir Sulejmani
John Peter Sesay
85′ Patrick Twumasi
Ensar Arslan

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze SV Darmstadt otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna SV Darmstadt w drugiej połowie dokonała czterech zmian.