Hannover 96 - Kieler SV Holstein 1900 0-3 (0-0). Liga niemiecka - 9. kolejka 2. Bundesligi

29 listopada na HDI-Arena odbył się mecz 9. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Hannoveru 96 i Kieler Holstein. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kieler Holstein 3-0.

J. Serra 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Hannoveru 96 wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Hannoveru 96 wyszedł w zmienionym składzie, za Marcela Frankego wszedł Josip Elez. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 53. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Barışowi Başdaşowi i Fabianowi Reese'owi.

W 56. minucie za Philippa Ochsa wszedł Kingsley Schindler.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kieler Holstein w 56. minucie spotkania, gdy Alexander Mühling zdobył z karnego pierwszą bramkę.

W 57. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Hannoveru 96 Dominik Kaiser.

Prawie natychmiast Janni-Luca Serra wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kieler Holstein, strzelając kolejnego gola w 60. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Fin Bartels.

Trener Kieler Holstein wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Niklasa Hauptmanna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alexander Mühling. W 66. minucie w zespole Kieler Holstein doszło do zmiany. Joshua Mees wszedł za Fabiana Reese'a. W tej samej minucie trener Hannoveru 96 postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Marvina Duckscha. Na boisko wszedł Simon Stehle, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w drużynie Hannoveru 96 doszło do zmiany. Sei Muroya wszedł za Barışa Başdaşa. Simon Falette z Hannoveru 96 na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 71. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Ioannis Gelios
53′ 66′ Barış Başdaş
Aleksandar Ignjovski
71′ 71′ Simon Falette
Hauke Wahl
46′ Marcel Franke
Stefan Thesker
57′ (samob.) Dominik Kaiser
Jannik Dehm
56′ Philipp Ochs
Jae-Sung Lee85′
72′ Hendrik Weydandt
Jonas Meffert
66′ Marvin Ducksch
Janni-Luca Serra  60′ 85′
Michael Ratajczak
Thomas Daehne
46′ Josip Elez
Simon Lorenz
66′ Sei Muroya
Ahmet Metin Arslan85′
Florent Muslija
Niklas Hauptmann66′
56′ Kingsley Schindler
Joshua Mees66′
Niklas Tarnat
Jonas Sterner
66′ Simon Fabio Stehle
Benjamin Girth
72′ Valmir Sulejmani
Lion Lauberbach85′
Patrick Twumasi
Finn-Dominik Porath84′

Zespół Hannoveru 96 zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.