Hannover 96 - Hamburger SV 3-3 (0-2). Liga niemiecka - 27. kolejka 2. Bundesligi

4 kwietnia na HDI-Arena odbył się pojedynek 27. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Hannoveru 96 i HSV. Starcie zakończyło się remisem 3-3.

A. Hunt 14',34',50'

Drużyna HSV bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze HSV otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Aaron Hunt. Przy strzeleniu gola asystował Manuel Wintzheimer.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HSV w 34. minucie spotkania, gdy Aaron Hunt zdobył drugą bramkę. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Manuel Wintzheimer.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Hannoveru 96 wyszła w zmienionym składzie, za Dominika Kaisera, Valmira Sulejmaniego weszli Moussa Doumbouya, Jaka Bijol.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy Aaron Hunt hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 0-3. Asystę przy golu po raz trzeci zaliczył Manuel Wintzheimer.

Piłkarze Hannoveru 96 szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie pierwszego gola dla zespołu gospodarzy strzelił Genki Haraguchi. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Patrick Twumasi.

Niedługo później Marvin Ducksch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hannoveru 96, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Seiego Muroi.

W 69. minucie Patrick Twumasi zastąpił Lintona Mainę. Kibice Hannoveru 96 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Philippa Ochsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Florent Muslija. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole HSV doszło do zmiany. Simon Terodde wszedł za Bobbego Wooda.

W tej samej minucie trener HSV postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Khaled Narey, a murawę opuścił Tim Leibold. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom HSV: Moritzowi Heyerowi w 76. i Amadou Mvomowi w 82. minucie.

Drużyna Hannoveru 96 wyrównała wynik meczu. Gola na 3-3 strzelił po raz drugi w 84. minucie Genki Haraguchi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-3.

Jan Gyamerah
46′ Dominik Kaiser
Aaron Hunt  14′, 34′, 50′ 85′
69′ Patrick Twumasi
Sonny Kittel88′
46′ Valmir Sulejmani
Amadou Zeund Georges Ba Mvom Onana82′
 56′, 84′ Genki Haraguchi
Tim Leibold71′
69′ Florent Muslija
Manuel Paul Wintzheimer85′
 68′ 89′ Marvin Ducksch
Bobby Shou Wood71′
Martin Hansen
Daniel Heuer Fernandes
Josip Elez
Rick van Drongelen
46′ Jaka Bijol
Jeremy Dudziak85′
89′ Mike Frantz
Klaus Gjasula
69′ Linton Maina
Bakery Jatta88′
69′ Philipp Ochs
Gideon Jung
Grace Honore Bokake Bolufe
David Kinsombi85′
46′ Moussa Doumbouya
Khaled Narey71′
Mick Gudra
Simon Terodde71′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom HSV pokazał dwie żółte.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.