Hannover 96 - Hamburger SV 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 16. kolejka 2. Bundesligi

5 grudnia na HDI-Arena odbył się mecz 16. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Hannoveru 96 i HSV. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hannoveru 96 1-0. Pojedynek obejrzało 22 500 widzów.

16. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-12-05 13:30 | Stadion: HDI-Arena | Widzów: 22500 | Arbiter: Sascha Stegemann
Hannover 96
Hamburger SV
1
0
L. Maina 13'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Hannoveru 96 znajduje się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to jedenastka HSV zajmując piątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Linton Maina dla drużyny Hannoveru 96. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jonas Meffert z HSV. Była to 27. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hannoveru 96.

Trener HSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Manuel Wintzheimer, a murawę opuścił Faride Alidou. A trener Hannoveru 96 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sebastiana Stolzego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Maximilian Beier.

W tej samej minucie w jedenastce Hannoveru 96 doszło do zmiany. Lawrence Ennali wszedł za Lintona Mainę. W 80. minucie Ludovit Reis został zmieniony przez Mikkela Kaufmanna. W tej samej minucie Jan Gyamerah został zmieniony przez Anssiego Suhonena, co miało wzmocnić drużynę HSV. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philippa Ochsa na Mike Frantza oraz Lukasa Hinterseera na Hendrika Weydandta.

Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hannoveru 96 i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Hannover 96
89′ Martin Hansen
Jan Gyamerah80′
71′ Maximilian Beier
Ludovit Reis80′
Dominik Kaiser
Sonny Kittel
 13′ 71′ Linton Maina
Jonas Meffert27′
86′ Philipp Ochs
Bakery Jatta
Gaël Bella Ondoua
Robert Nesta Glatzel
90′ Lukas Hinterseer
Faride Alidou71′
Marlon Sündermann
Leo Friedrich Oppermann
Jannik Dehm
Bent Andresen
86′ Mike Frantz
Thomas Glyn Doyle
Sebastian Kerk
David Kinsombi
Florent Muslija
Anssi Tapio Suhonen80′
71′ 90′ Sebastian Stolze
Mikkel Kaufmann Sørensen80′
Tom Trybull
Elijah Akwasi Krahn
71′ Lawrence Ennali
Robin Maximilian Meißner
90′ Hendrik Weydandt
Manuel Paul Wintzheimer71′

Przewaga jedenastki HSV w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna HSV w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.