Hannover 96 - Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 3-0 (1-0). Puchar Niemiec

27 października na HDI-Arena odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Hannoveru 96 a Fortuny Düsseldorf. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Hannoveru 96 3-0, który wywalczył awans. Spotkanie obejrzało 11,300 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Fortunie Düsseldorf.

Niemcy - Puchar Niemiec
2021-10-27 20:45 | Stadion: HDI-Arena | Widzów: 11300 | Arbiter: Florian Badstübner
Hannover 96
Düsseldorfer TuS Fortuna 1895
3
0
S. Kerk 30'
M. Beier 90',90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Hannoveru 96.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hannoveru 96 w 30. minucie spotkania, gdy Sebastian Kerk strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Maximiliana Beiera.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hannoveru 96.

Na drugą połowę zespół Fortuny Düsseldorf wyszedł w zmienionym składzie, za Ao Tanakę wszedł Jakub Piotrowski. W 71. minucie Sebastian Stolze został zastąpiony przez Hendrika Weydandta.

Trener Fortuny Düsseldorf postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Khaleda Nareya i na pole gry wprowadził napastnika Rouwena Henningsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 72. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Fortuny Düsseldorf: Adam Bodzek, Felix Klaus, Florian Hartherz, na ich miejsce weszli: Kristoffer Peterson, Edgar Prib, André Hoffmann. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sebastiana Kerka, Dominika Kaisera zajęli: Sebastian Ernst, Tom Trybull. Jedyną kartkę w meczu dostał Tim Oberdorf z Fortuny Düsseldorf. Była to 81. minuta starcia.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Hannoveru 96 doszło do zmiany. Luka Krajnc wszedł za Lintona Mainę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Maximilian Beier. Asystę zaliczył Sebastian Ernst.

W piątej minucie doliczonego czasu meczu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Maximilian Beier z Hannoveru 96. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Hendrik Weydandt.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Florian Hartherz89′
77′ Dominik Kaiser
Khaled Narey71′
71′ Sebastian Stolze
Marcel Sobottka
90′ Linton Maina
Felix Klaus88′
Gaël Bella Ondoua
Ao Tanaka46′
 30′ 77′ Sebastian Kerk
Adam Bodzek72′
 90′, 90′ Maximilian Beier
Róbert Boženík
Marlon Sündermann
Raphael Wolf
Jannik Dehm
André Hoffmann89′
90′ Luka Krajnc
Leonardo Pablo Koutris
77′ Sebastian Ernst
Dragoș Ionuț Nedelcu
Mike Frantz
Kristoffer Paul Peterson72′
77′ Tom Trybull
Jakub Piotrowski46′
Lawrence Ennali
Edgar Prib88′
Lukas Hinterseer
Nicklas Shipnoski
71′ Hendrik Weydandt
Rouwen Hennings71′

Sędzia nie ukarał zawodników Hannoveru 96 żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Fortuny Düsseldorf w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.