Hamburger SV - VfL Osnabrück 5-0 (2-0). Liga niemiecka - 16. kolejka 2. Bundesligi

18 stycznia na Volksparkstadion w Hamburgu odbyło się starcie 16. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami HSV i VfL Osnabrueck. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem HSV 5-0.

M. Trapp 61' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna VfL Osnabrueck wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Sonny Kittel wywołał eksplozję radości wśród kibiców HSV , zdobywając bramkę w 16. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Davida Kinsombiego.

Drużyna VfL Osnabrueck ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie pokonał bramkarza Bakery Jatta.

Drugą połowę jedenastka VfL Osnabrueck rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Blachę, Lukasa Gugganiga weszli Etienne Amenyido, Ulrich Taffertshofer.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Bakery Jatta po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0. Asystę zaliczył Sonny Kittel.

Jedyną kartkę w meczu dostał Ludovit Reis z VfL Osnabrueck. Była to 52. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HSV w 54. minucie spotkania, gdy Josha Karaboue zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Simon Terodde.

W 59. minucie za Kevina Wolzego wszedł Ken Reichel. W tej samej minucie w jedenastce VfL Osnabrueck doszło do zmiany. Luc Ihorst wszedł za Niklasa Schmidta.

W 61. minucie do własnej bramki trafił zawodnik VfL Osnabrueck Maurice Trapp. W 62. minucie w zespole HSV doszło do zmiany. Khaled Narey wszedł za Bakery'ego Jattę.

Kibice HSV nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bobbego Wooda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Simon Terodde. W tej samej minucie trener VfL Osnabrueck postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Brian Henning, a murawę opuścił Ludovit Reis. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Philip Kühn
 54′ Josha Mamadou Karaboue Vagnoman
Lukas Josef Gugganig46′
70′ Jeremy Dudziak
Sebastian Kerk
74′ Moritz Heyer
David Blacha46′
 41′, 48′ 62′ Bakery Jatta
Ludovit Reis52′ 62′
62′ Simon Terodde
Niklas Schmidt59′
 16′ 70′ Sonny Kittel
Adam Sušac
70′ Aaron Hunt
Brian Henning62′
74′ Gideon Jung
Maurice Multhaup
Amadou Zeund Georges Mvom Onana
Ulrich Taffertshofer46′
62′ Khaled Narey
Etienne Amenyido46′
70′ Manuel Wintzheimer
Marc Heider
62′ Bobby Shou Wood
Luc Ihorst59′

Drużyna HSV była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników HSV żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.