Hamburger SV - SpVgg Greuther Fürth 0-0. Liga niemiecka - 21. kolejka 2. Bundesligi

W starciu 21. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 13 lutego, zespół HSV zremisował z Greuther Fuerth 0-0. Mecz odbył się na Volksparkstadion w Hamburgu.

21. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2021-02-13 13:00 | Stadion: Volksparkstadion | Arbiter: Sascha Stegemann
Hamburger SV
SpVgg Greuther Fürth
0
0

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się pierwszy i czwarty zespół 2. Bundesligi.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna HSV wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom HSV: Gideonowi Jungowi w 24. i Stephanowi Kofiemu w 41. minucie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Greuther Fuerth: Sebastianowi Ernstowi w 50. i Paulowi Seguinowi w 56. minucie. W tej samej minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Sebastian Ernst z ”Listki Koniczyny” i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 50. minucie.

W 68. minucie Håvard Kallevik zastąpił Dicksona Abiamę. W 69. minucie w zespole HSV doszło do zmiany. Khaled Narey wszedł za Bakery'ego Jattę. Kibice HSV nie mogli już doczekać się wprowadzenia Amadou Mvoma. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Gideon Jung.

Po chwili trener Greuther Fuerth postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Jamie Leweling, a murawę opuścił Branimir Hrgota. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w drużynie HSV za Aarona Hunta wszedł Manuel Wintzheimer, a w zespole Greuther Fuerth Julian Green zmienił Abdourahmane'a Barry'ego. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia pokazał żółte kartki Sonnemu Kittelowi z HSV i Dicksonowi Abiamie z zespołu gości.

Marco Meyerhöfer
24′ 69′ Gideon Jung
Anton Stach
41′ Stephan Kofi Ambrosius
Maximilian Bauer
Tim Leibold
David Raum
David Kinsombi
Paul Seguin56′
69′ Bakery Jatta
Julian Green90′
90′ Sonny Kittel
Hans Nunoo Sarpei
Moritz Heyer
Sebastian Ernst50′ 56′
90′ Aaron Hunt
Abdourahmane Barry90′
69′ Amadou Zeund Georges Ba Mvom Onana
Gian-Luca Itter
Ogechika Heil
Marijan Ćavar
Moritz-Broni Kwarteng
Jamie Leweling78′
69′ Khaled Narey
Timothy Tillman
Robin Maximilian Meißner
Dickson Abiama68′ 90′
90′ Manuel Paul Wintzheimer
Robin Luca Kehr

Drużyna HSV miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom HSV pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.